Możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania w związku z ugodą zawartą w procesie cywilnym.
W zakresie ustalenia, czy wypłacona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe kwota odszkodowania z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej działalności gospodarczej Wnioskodawcy będzie stanowiła przychód po stronie Wnioskodawcy i czy wobec tego czy kwota ta będzie podlegała opodatkowaniu po stronie Wnioskodawcy na podstawie dyspozycji zawartych w Ustawie o CIT.
1) Czy otrzymane od Ubezpieczyciela odszkodowanie stanowiące zwrot całości lub części kwoty wypłaconej na rzecz kontrahenta tytułem Kary, niestanowiącej dla Spółki kosztu uzyskania przychodu, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT? 2) Czy otrzymany od podmiotu z Grupy współodpowiedzialnego za powstanie szkody zwrot całości lub części kwoty wypłaconej na rzecz kontrahenta
opodatkowanie i dokumentowanie przeniesienia na Wykonawcę opłaty za zajęcie pasa drogowego i wydania wypisów z ewidencji gruntów, - określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla ww. czynności, - brak opodatkowania przeniesienia na Wykonawcę kar pieniężnych za zajęcie/wejście w pas drogowy bez zezwolenia
Nabywane przez Wnioskodawcę usługi polegające w szczególności na autoryzacji, akceptacji i rozliczaniu transakcji dokonywanych przy użyciu kart płatniczych, będą korzystać ze zwolnienia określonego w art. 43 ust. 13 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Opodatkowanie opłat i kar pieniężnych za zajęcie pasa drogowego pobieranych przez zakład budżetowy gminy.
Czy należności z tytułu kar pieniężnych pobieranych przez Spółkę w formie opłat za nielegalny pobór energii elektrycznej, o których mowa w art. 57 ust. 1 Prawa energetycznego, podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?