Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu (prewspółczynnik).
Prawo do odliczenia i zwrotu części podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Prawo do odliczenia VAT związku z wydatkami Gminy na modernizację kąpieliska.
Sposób obliczenia prewspółczynnika w związku z przekształceniem zakładu budżetowego w jednostkę budżetową w trakcie roku.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków A oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków B.
Wskazanie czy przy sprzedaży płodów rolnych szkole przysługuje zryczałtowany zwrot podatku z tytułu nabywania niektórych środków produkcji dla rolnictwa opodatkowanych tym podatkiem.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania oraz zastosowania właściwego prewspółczynnika.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrotu podatku VAT w związku z realizacją Projektów.
Gminie będzie przysługiwało częściowe prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, z zastosowaniem prewspółczynnika właściwego dla jednostki budżetowej, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy wyliczonym zgodnie z § 3 ust. 3 rozporządzenia.
W przypadku JST, moc instalacji fotowoltaicznych, w związku z uprawnieniami i obowiązkami w zakresie podatku akcyzowego powinna być określona zbiorczo.
w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych na nabycie towarów i usług służących realizacji projektu
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z inwestycją w oparciu o prewspółczynnik.
czy prowadzenie sklepiku uczniowskiego przez Samorząd Uczniowski jest zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych.
sposób obliczenia prewspółczynnika dla jednostki budżetowej powstałej z przekształcenia samorządowego zakładu budżetowego
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przejęcie majątku Jednostki przez Gminę w wyniku likwidacji Jednostki, - uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, - obowiązek dokonania przez Gminę korekty podatku od wydatków ponoszonych
w zakresie braku opodatkowania VAT opłat dotyczących opieki nad dziećmi ponad 5 godzinny limit w przedszkolach publicznych/oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych
Czy dochody osiągane przez Centrum w oparciu o ustawę o zatrudnieniu socjalnym w związku z integracją społeczną i zawodową dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym mogą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją inwestycji – Budowa miejskiego basenu, prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia basenu powstałego w wyniku realizacji ww. zadania oraz określenia części podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z Infrastrukturą za pomocą prewspółczynnika.
Prawa do odliczenia uprzednio nieodliczonego podatku naliczonego związanego z budową infrastruktury i sposobu realizacji tego prawa.