Obowiązki płatnika z tytułu świadczeń związanych z przeniesieniem funkcjonariusza.
Moment powstania przychodu z tytułu przyznanej funkcjonariuszowi służby więziennej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Czy opodatkowanie kwoty 3.707,52 zł odnosząc się wyłącznie do roku podatkowego 2013, było zgodne z przepisami prawa podatkowego?
Czy wypłacając zaległy zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem za okres 13 sierpnia 2010 r. 31 grudnia 2011 r. należało go zaliczyć do przychodu podlegającego opodatkowaniu, jeżeli funkcjonariusz w miesiącu wypłaty nie korzystał z kosztów, o których mowa w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych natomiast korzystał z nich w okresie
Czy wartość zwrotu kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby należna za okres od sierpnia 2010 r. do grudnia 2011 r., w sytuacji, gdy wnioski były składane zgodnie z obowiązującymi przepisami a Zakład Karny nie wypłacił należnych kwot w przewidzianych przez przepisy terminach, wypłaconych w 2012 r. stanowi przychód funkcjonariusza Służby Więziennej, od którego należy naliczyć i odprowadzić podatek
Czy Wnioskodawca przy wypłacie pomocy mieszkaniowej dla emeryta Służby Więziennej powinien zastosować stawkę podatku w wysokości 10% traktując tę wypłatę jako świadczenie dla byłego pracownika w związku z łączącym go uprzednio z zakładem stosunkiem służbowym?
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych zwrot kosztów przysługujących funkcjonariuszowi Służby Więziennej poniesionych na ochronę prawną, jeżeli postępowanie karne wszczęte przeciwko niemu o przestępstwo popełnione w związku z wykonywaniem czynności służbowych, zostanie prawomocnie umorzone z powodu braku cech przestępstwa lub zakończone wyrokiem uniewinniającym ?
Czy wypłacany emerytom i rencistom równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?