Interpretacje

Interpretacja
28.09.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdem samochodowym (lawetą) bez adnotacji VAT-1, VAT-2 lub VAT-3 w dowodzie rejestracyjnym.

Interpretacja
03.06.2015 Podatki

Braku opodatkowania czynności polegających na wydawaniu dziennika budowy, praw jazdy, kart pojazdu, dowodów rejestracyjnych i tablic rejestracyjnych oraz pozwoleń czasowych, kart wędkarskich, oraz wyszukiwaniu informacji o środowisku i wykonywaniu wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego oraz obowiązku wystawiania rachunku do przedmiotowych czynności, a także w zakresie opodatkowania pobieranych opłat

Interpretacja
17.04.2015 Podatki

opodatkowanie czynności polegających na wydawaniu praw jazdy, kart pojazdu, dowodów rejestracyjnych i tablic rejestracyjnych oraz pozwoleń czasowych, kart wędkarskich oraz wykonywaniu wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego oraz sposób dokumentowania przedmiotowych czynności

Interpretacja
24.11.2011 Podatki

Brak opodatkowania czynności polegających na wydawaniu praw jazdy, kart pojazdu, dowodów rejestracyjnych i tablic rejestracyjnych, pozwoleń czasowych oraz kart wędkarskich.

Interpretacja
16.05.2011 Podatki

Czy w świetle § 13 ust. 1 pkt 12 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarowi usług ( Dz. U. Nr 246, poz. 1649) opłaty publicznoprawne powinny być traktowane jako czynności zwolnione od podatku VA T, czy jako niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
29.04.2011 Podatki

Czy w związku ze zmianą ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, wprowadzoną w dniu 29 października 2010 r. Starostwo może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 15 ust. 6 w zakresie opisanych usług, a tym samym na podstawie jakich dokumentów księgowych powinna być ewidencjonowana sprzedaż (rachunki zwykłe, potwierdzenia zapłaty)?

Interpretacja
31.03.2006 Podatki

Czy w związku ze zmianą przeznaczenia pojazdu będącego przed dniem 1 maja 2004r samochodem ciężarowym ( "z kratką" oraz ograniczeniem ilości przewożonych osób do 4), który w świetle nowej ustawy o VAT jest samochodem osobowym, dokonanie przebudowy na samochód osobowy (bez "kratki" oraz przeznaczony do przewozu 5 osób) będzie istniała konieczność zwrotu odliczonego podatku VAT.

Interpretacja
25.01.2006 Podatki

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług transportowych. Do tego celu wykorzystuje on zaliczony do środków trwałych samochód marki Volkswagen Furgon o ładowności - 1.070 kg, liczbie miejsc - 6 (w dwóch rzędach) i masie całkowitej - 2.575 kg. Obecnie ze względu na parametry techniczne pojazdu nie ma możliwości odliczania podatku VAT od zakupionego do niego paliwa. Podatnik

Interpretacja
13.12.2005 Podatki

Podatnik w 1999r. zakupił samochód marki Honda Civic posiadający "homologację ciężarową". Przy zakupie samochodu skorzystał z prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony. Spółka wskazuje, że przedmiotowy samochód jest i nadal będzie wykorzystywany do prowadzonej działalności gospodarczej, jednak zamierza zdemontować "kratkę", co spowoduje zmianę homologacji z samochodu ciężarowego na osobowy

Interpretacja
07.12.2005 Podatki

Czy posiadając zaświadczenie wydane przez okręgową stację kontroli pojazdów o spełnieniu wymogów art. 86 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług można dokonać adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu ciężarowego o podrodzaju furgon uniwersalny.