Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
W zakresie skutków podatkowych spłaty rat kredytu przez pozostałych kredytobiorców.
Obowiązek zapłaty należnego podatku po spadkodawcy oraz możliwość dziedziczenia prawa do "ulgi mieszkaniowej".
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych od dochodu objętego opodatkowaniem ryczałtem od dochodów spółek, w tym w szczególności z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w zakresie kwoty Pożyczek, jak i odsetek od Pożyczek, objętej czynnością zwolnienia Spółki z długu?
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych odłączenia się wnioskodawcy od kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
Przeniesienie prawa własności do kilku lokali w zamian za zwolnienie z długu z tytułu zwrotu pożyczek na podstawie datio in solutum.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z przeniesieniem własności nieruchomości - działek w zamian za zwolnienie z długu dotyczącego niezapłaconej faktury
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
Przejęcie długu przez córkę nie stanowi darowizny, zatem nie podlega uPSD. Natomiast zwolnienie z długu („darowanie długu”) dokonane w formie darowizny przez darczyńcę, stanowi nabycie prawa majątkowego (zwolnienia z długu) tytułem darowizny, określone w art. 1 ust. 1 pkt 2 uPSD.
Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
Czy Wnioskodawca ma prawo skorygować podstawę opodatkowania oraz podatek należny wynikający z Faktur (na podstawie art. 89a ustawy o VAT)?
Uznanie, czy przychód powstały z umorzonej kwoty kapitału i odsetek podlega opodatowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego, w tym w szczególności z ukrytych zysków, w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT „dochodu z tytułu podzielonego zysku" lub „dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat", „dochodu z tytułu zysku netto" albo „rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto", w związku ze zwolnieniem Spółki z długu i zapłacenia
Z uwagi na to, że ww. przychód będzie świadczeniem otrzymanym od osoby zaliczonej do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od spadków i darowizn , przychód ten korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na mocy art. 21 ust. 1 pkt 125 ustawy o PIT. Tym samym stanowi on przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe organizacji programów na rzecz klientów oraz obowiązki płatnika i obowiązki informacyjne w związku z wydaniem nagród w ramach programów.
Zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy – przy dostawie, tj. przekazaniu lokalu wspólnikowi w zamian za zwolnienie z długu na podstawie umowy datio in solutum, uregulowanej w art. 453 Kodeksu cywilnego oraz wliczanie do zwolnienia podmiotowego transakcji przekazania nieruchomości w ramach datio in solutum.
Uznanie za usługę czynności zwolnienia z długu oraz rezygnacji z przysługującego zwolnienia.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, dokonanego w formie darowizny.