Uznanie sprzedaży zespołu składników i praw majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT transakcji zbycia ww. zorganizowanej części przedsiębiorstwa zgodnie z przepisem art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Świadcząc usługi wymienione we wniosku może Pani korzystać ze zwolnienia podmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, czyli może Pani zrezygnować z kasy rejestrującej, o ile w poprzednim roku podatkowym wartość sprzedaży dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła kwoty 20 000 zł.
Rezygnacja z ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy rejestrującej.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług biura rachunkowego
Skoro w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni nie będzie wykonywała jakichkolwiek usług wymienionych w art. 113 ust. 13 ustawy, a przewidywana wartość sprzedaży nie przekroczy, w ustalonej proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej, kwoty określonej w art. 113 ust. 1 ustawy, to Wnioskodawczyni będzie przysługiwać prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku na
prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego przy świadczeniu usług w związku z prowadzeniem biura rachunkowego
Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego przy świadczeniu usług polegających na prowadzeniu biura rachunkowego.
Zasadność skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Czy na skutek zmian w ustawie o doradztwie podatkowym i uchyleniu większości przepisów o usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych może Pani nadal korzystać ze zwolnienia podmiotowego w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę mogą być zwolnione od opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego w przepisie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Wnioskodawca nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego
Obowiązek zainstalowania kasy rejestrującej.
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym mogła Pani powrócić do zwolnienia podmiotowego z podatku VAT od dnia 1 maja 2015 roku ze względu na niewielkie obroty tj. nie przekraczając proporcji 150.000 zł?
dotyczy możliwości rezygnacji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez biuro rachunkowe
1. Powrót do zwolnienia i prawo do zwrotu nadpłaty. 2. Prawo do rezygnacji z ewidencji przy pomocy kasy; zachowania ulgi. 3. Obowiązek korygowania odliczenia za kasę w przypadku niezlikwidowania kasy.
W sytuacji gdy Wnioskodawczyni nie będzie świadczyć usług doradczych ani prawniczych i wartość sprzedaży u Wnioskodawczyni w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła kwoty 150 000 złotych, to będzie mogła ona skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy, jednak nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym z niego zrezygnowała.
możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego - działalność rachunkowo-księgowa
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej udzielanie osobom fizycznym pomocy w uzyskiwaniu od zagranicznych organów podatkowych.
Możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego.