W zakresie skutków podatkowych związanych z odpłatnym zbyciem przez Wnioskodawcę udziałów Spółki Zależnej nabytych przez Wnioskodawcę w 2018 r. w wyniku objęcia udziałów Spółki Zależnej w zamian za wkład pieniężny, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 września 2005 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności
w zakresie skutków podatkowych związanych z odpłatnym zbyciem przez Wnioskodawcę udziałów Spółki Zależnej nabytych przez Wnioskodawcę w 2018 r. w wyniku objęcia udziałów Spółki Zależnej w zamian za wkład pieniężny, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 25 września 2005 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności.
1. Czy wypłata na rzecz Wnioskodawcy udziału w rocznym zysku bilansowym Spółki, będzie stanowić dla Niego przychód podatkowy, w szczególności w sytuacji, gdy wypłata rocznego zysku w części przypadającej na Wnioskodawcę nastąpi w oparciu o zysk bilansowy Spółki, podczas gdy będąc wspólnikiem tej spółki Wnioskodawca osiągnie dochód niższy niż udział w zysku bilansowym bądź poniesie stratę podatkową
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości.
Czy wypłata na rzecz Wnioskodawcy udziału w rocznym zysku bilansowym Spółki Przekształconej (tj. spółki jawnej lub komandytowej powstałej z przekształcenia Spółki z o.o.) w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego będzie stanowić dla niego przychód do opodatkowania w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w szczególności w sytuacji, gdy wypłata rocznego zysku w części
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem składników majątku przedsiębiorstwa.
Czy przedmiotem opodatkowania Wnioskodawcy w Polsce z tytułu udziału w nieposiadającej osobowości prawnej spółce z siedzibą w Luksemburgu będzie dochód równy zyskowi bilansowemu takiej spółki ustalonemu zgodnie z regulacjami obowiązującymi w siedzibie Spółki w oparciu jej o Sprawozdania Finansowe?
Opodatkowanie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dla którego nie jest sporządzany bilans (2007 r.) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT z tego tytułu, wystawionych z uchybieniem ustawowego terminu (2013 r.).
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
Czy wypłata przez Spółkę z siedzibą w Luksemburgu, odpowiednika polskiej spółki akcyjnej, podlegającą w Luksemburgu opodatkowaniu od całości swoich dochodów, świadczenia pieniężnego stanowiącego część zysku bilansowego Spółki przypadającego w odpowiednim stosunku na każdą akcję posiadaną przez Wnioskodawcę podlega opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym?
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
skutków w postaci różnic kursowych związanych z przychodami (należności) z tytułu zmiany metody ustalania różnic kursowych z rachunkowej na podatkową.
zasady ujmowania w rachunku podatkowym różnic kursowych przy zmianie metody ich ustalania z podatkowej na metodę wg przepisów o rachunkowości.
Czy Spółka powinna rozpoznawać dla celów podatkowych różnice z wyceny na dzień bilansowy wartości godziwej kontraktów forward, jeżeli zgodnie z przepisami o rachunkowości wycena ta nie stanowi różnic kursowych?Czy kwoty wynikające z rozliczenia kontraktów forward powinny zostać zaliczone do przychodów lub kosztów osiąganych lub ponoszonych w ramach działalności objętej Zezwoleniem i tym samym być objęte
Zakres usługi będącej przedmiotem niniejszego wniosku, nabywanej przez Bank od Spółki N, jest w swych kluczowych (nadających charakter całości) elementach zbieżny z powyższymi punktami, przedstawiającymi bez wątpienia czynności zwolnione z opodatkowania VAT. Tym samym, usługi nabywane przez Bank od Spółki N), związane z przeprowadzaniem transakcji na pozabilansowych instrumentach finansowych są w ocenie
Czy do transakcji zbycia przychodni hemodynamicznej ma zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy odlewnia nabyta przez spółkę z o.o. w 1991r. jako przedsiębiorstwo (w rozumieniu tak art. 55 prim 1 k.c, jak i przepisów podatkowych) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT przy sprzedaży jako niesamobilansujący zorganizowany się zakład tej spółki przez który ta spółka jedynie prowadzi działalność gospodarczą?
Czy wyodrębniony organizacyjnie i finansowo zgodnie z przedstawionym opisem Zakład . stanowi zakład samodzielnie sporządzający bilans w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT?Czy planowana przez Spółkę transakcja zbycia Zakładu (opisanego w części F niniejszego wniosku) nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy zawarta transakcja sprzedaży zakładu przy ul. K. w K. obejmująca sprzedaż wszystkich składników majątku i praw wydzielonego zakładu (Restauracja) Wnioskodawcy odpowiada normie artykułu 6 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?
Czy w związku z utworzoną rezerwą bilansową na opłatę z tytułu wieczystego użytkowania gruntów, która nie stanowi kosztu uzyskania przychodu w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych a więc powoduje powstanie zobowiązania podatkowego, od którego należy odprowadzić podatek wg stawki 19%, czy też z uwagi na niewydatkowanie dochodu (przychodu) osiągniętego przez stowarzyszenie na
Czy do zadłużenia, o którym mowa w art.16 ust.1 pkt.60 i 61, zalicza się z tytułu transakcji walutowych zawieranych przez Bank z podmiotami powiązanymi, wyłącznie wykazywane w bilansie Banku zgodnie z zasadami rachunkowości pasywa ujemne różnice kursowe w dacie ich ostatecznego ustalenia ?
W dniu 22.11.2005 r. Zarząd Przedsiębiorstwa Techniki Cieplnej "A." S.A. w Sędziszowie zwrócił się do Naczelnika tut. Urzędu Skarbowego z zapytaniem w sprawie odliczenia straty z lat ubiegłych w przypadku zmiany dotychczasowej formy spółki w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Czy datą graniczną, od której koszty dotyczące roku ubiegłego te powinny być ujmowane w deklaracjach za rok bieżący (w przykładzie - rok 2005), jest:a) data sporządzenia (podpisania przez głównego księgowego) bilansu wstępnego,b) data sporządzenia (podpisania przez głównego księgowego) bilansu ostatecznego, o ile istnieje potrzeba sporządzenia takiego bilansu,c)data złożenia zeznania CIT-8 za dany