Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uznanie, że przenoszona w ramach aportu część przedsiębiorstwa osoby fizycznej, będzie stanowić ZCP w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w związku z tym nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT
Zwolnienie od podatku wniesienia aportem działki niezabudowanej do spółki w zamian za udziały.
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w związku z aportem nieruchomości gruntowych.
To, co planują Państwo wnieść aportem w ramach prowadzonej przez siebie Działalności Operacyjnej sprowadza się do grupy składników niematerialnych, m.in. różnego rodzaju umowy, znaki towarowe i udziały w Spółkach Projektowych, której nie sposób zdefiniować jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT.
Kwalifikacja składników materialnych i niematerialnych jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz zwolnienia przedmiotowego.
W zakresie ustalenia: 1. czy w dacie aportu X do Nowej Spółki, X stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, 2. czy w przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, aport X do Nowej Spółki nie spowoduje powstania przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawczyni
1. Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja obejmie Udziały, Akcje, OPiO w zamian za Aport będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania?
Dotyczy ustalenia, czy przedmiot opisanego we wniosku wkładu niepieniężnego stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w konsekwencji: - wniesienie aportu nie spowoduje powstania przychodu do opodatkowania w rozumieniu podatku dochodowego od osób prawnych po stronie P., - dokonywanie odpisów amortyzacyjnych przez T. będzie
Uznanie, że będący przedmiotem Aportu majątek stanowiący X wnoszony do Spółki Zależnej będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu.
Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych do spółki kapitałowej, traktowane na gruncie analizowanej ustawy jako zmiana umowy spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu PCC; będzie wyłączone z opodatkowania PCC.
W zakresie uznania czy opisany zespół składników materialnych i niematerialnych (tj. Zakład) stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług oraz czy aport Zakładu do (T) będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Zakład stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym, skoro SPV przyjmie dla celów podatkowych składniki majątku wchodzące w skład Zakładu w wartości wynikającej z ksiąg podatkowych Wnioskodawcy, to Wnioskodawca nie będzie zaliczać wartości wniesionego wkładu jako przychodu podatkowego
Wniesienie zespołu składników materialnych i niematerialnych do spółki kapitałowej, traktowane na gruncie analizowanej ustawy jako zmiana umowy spółki, nie będzie podlegało opodatkowaniu PCC; będzie wyłączone z opodatkowania PCC.
Uznanie, że będące przedmiotem Aportu składniki majątku składające się na Y i Z wnoszone do Spółki Zależnej będą stanowić zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a tym samym transakcja Aportu będzie czynnością niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie powstanie zobowiązanie w podatku VAT z tego tytułu
Czy Spółka w roku wniesienia aportu w postaci ZCP będzie dalej uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych?
Sposób rozliczenia aportu infrastruktury, która powstanie w ramach Inwestycji.
Czy planowany przez Wnioskodawcę aport zespołu składników majątkowych i niemajątkowych składający się na Dział Nieruchomości, o którym mowa w treści wniosku, będzie stanowił wniesienie w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej również: "ZCP") w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym nie będzie stanowić przychodu podatkowego na podstawie art. 12 ust. 4
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla planowanego aportu do spółki gminnej budynków mieszkalnych.