Obowiązek płatnika i obowiązek informacyjny przy wypłacanych wynagrodzeniach Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Opodatkowanie podatkiem akcyzowym utylizacji (zniszczenia) alkoholu etylowego.
Obowiązki w podatku akcyzowym w zakresie wytwarzania suplementów diety na bazie alkoholu etylowego.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem akcyzowym czystego alkoholu etylowego zużywanego do dezynfekcji urządzeń produkcyjnych.
Uznanie, że czynności związane z wykorzystaniem porektyfikatu nie podlegają opodatkowaniu podatkiem akcyzowym.
Zaliczenie wydatków, o których mowa we wniosku do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Opodatkowania podatkiem akcyzowym utylizacji półproduktów do których użyto alkoholu etylowego zwolnionego ze względu na przeznaczenie; zwolnienie z opodatkowania alkoholu etylowego gdy w procesie produkcji nie został wytworzony produkt końcowy.
Zwolnienie z podatku akcyzowego alkoholu etylowego nabywanego do procesu produkcji wyrobu niezawierającego alkoholu.
Brak opodatkowania suplementów diety oznaczonych kodem CN 2106 zawierających alkohol etylowy.
Brak opodatkowania akcyzą suplementów diety na bazie alkoholu etylowego
Zastosowanie zwolnienia od akcyzy dla wyrobów akcyzowych zużywanych do produkcji wyrobów czekoladowych
Brak obowiązku zapłaty akcyzy w przypadku zużyć technologicznych wyrobów akcyzowych objętych procedurą zawieszenia poboru na terenie składu podatkowego do podgrzewania instalacji do produkcji innych wyrobów akcyzowych oraz ujęcie zużycia technologicznego wyrobów akcyzowych w ewidencji składu podatkowego.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Brak obowiązku składania deklaracji podatkowych w związku z działalnością (produkcja nalewek)
Wobec jednoznacznego stanowiska Trybunału Konstytucyjnego wyrażonego w wyroku z dnia 8 lipca 2014 r., sygn. akt K 7/13 uznać należy, że udział członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w finansowanych szkoleniach, mających na celu pogłębianie wiedzy merytorycznej do wypełniania nałożonych przez burmistrza obowiązków, nie generuje po stronie ich uczestników przychodu, a na świadczeniodawcy
Zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego zużywanego w produkcji produktów leczniczych
Możliwość zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego przeznaczonego do produkcji wyrobów nieakcyzowych
Diety otrzymywane przez członków – powołanej zarządzeniem wójta – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych należy zakwalifikować do przychodów z działalności wykonywanej osobiście z tytułu udziału w komisjach powoływanych przez organy władzy lub administracji państwowej albo samorządowej, tj. do źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym
Określenie momentu rozpoczęcia i zakończenia zużycia alkoholu etylowego wykorzystywanego do produkcji kosmetyków, dla potrzeb stosowania zwolnienia z opodatkowania akcyzą
Obowiązki deklaracyjne