Spółka nie ma prawa skorzystać ze zwolnienia wymienionego w art. 21 ust. 3 ustawy CIT przy wypłacie odsetek. Spółka, jako płatnik, może zastosować obniżoną (5%) stawkę WHT na podstawie Konwencji między Rzecząpospolitą Polska a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Uznanie, że wniesienie w drodze aportu do Spółki Działalności Spedycyjnej stanowi transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie miejsca opodatkowania środków wypłaconych ze Szwajcarii i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - cele mieszkaniowe.
Opodatkowanie w Szwajcarii dochodów uzyskanych z działalności gospodarczej zarejestrowanej w Polsce, zdalnie wykonywanej z terytorium Szwajcarii.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Opodatkowanie dochodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej wykonywanej zdalnie z terytorium Szwajcarii.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania świadczeń otrzymywanych z pracowniczego programu emerytalnego ze Szwajcarii.
Ustalenie, czy Spółka – na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy CIT – podlega w 2024 roku w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
Opodatkowanie rent dziecięcych otrzymywanych ze Szwajcarii przez małoletnie dzieci oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania z tytułu ulgi dla rodzin 4+.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 58 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (renta wdowia).
Brak opodatkowania przeniesienia w ramach transferu Aktywów, własności Polskich zapasów zlokalizowanych na terytorium kraju, dokonywanego w ramach transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Skutki podatkowe sprzedaży jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych
Opodatkowanie wypłaty środków z pracowniczego programu emerytalnego otrzymywanego ze Szwajcarii.
Opodatkowanie zasiłku macierzyńskiego, renty socjalnej i rodzinnej wypłacanych z Polski po przeprowadzce do Szwajcarii.
Uzyskiwane przez Pana wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji Prezesa zarządu rady zarządzającej spółki mającej siedzibę w Szwajcarii podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 Konwencji polsko – szwajcarskiej, tj. w Szwajcarii i w Polsce.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.