W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ukryte zyski przy najmie i świadczeniu usług podmiotów powiązanych, wpłaty na PFRON.
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
W zakresie ustalenia kwalifikacji opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Wnioskodawcy pochodzącego z otrzymanej dotacji, przeznaczonego na wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Skutki podatkowe otrzymania jednorazowych środków pieniężnych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podjęcie działalności gospodarczej.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
Zwrot nadpłaconych odsetek uzyskanych od PFRON jest wyłączony z podstawy opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 7 updop
Skoro wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, sfinansowane są w całości uzyskaną z budżetu państwa dotacją, to dochód stanowiący równowartość tych wpłat, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, ponieważ wydatków tych dokonano ze środków wolnych od podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z realizacją projektu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania z PFRON refundacji składek na ubezpieczenie społeczne.
w zakresie braku rozpoznania w przychodach podatkowych (na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a) części wynagrodzenia otrzymywanego od usługobiorców, która stanowi zwrot wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów
Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, tj. wydatki sfinansowane dotacjami zwolnionymi z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie podlegają opodatkowaniu tym podatkiem, ponieważ wydatków tych dokonano ze środków wolnych od podatku. Z kolei dochód przeznaczony na pokrycie kosztów reprezentacji związanych z realizacją
Obowiązek przekazania kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?
w zakresie braku obowiązku zaliczenia do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia wyliczonego w oparciu o metodę koszt plus w części odpowiadającej składkom na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
1) Czy wypłacane przez Wnioskodawcę ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stypendium za okres stażu osobie niepełnosprawnej posiadającej status poszukującej pracy, niepozostającej w zatrudnieniu i niezarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zwróconej dotacji do refundacji ubezpieczeń społecznych i dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu otrzymanego z PFRON dofinansowania do składek na ubezpieczenie społeczne oraz korekty przychodów w przypadku zwrotu części otrzymanego dofinansowania.
Zwolnienia od podatku dochodu ustalonego jako równowartość wydatków sfinansowanych środkami pochodzącymi z dotacji.