Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku akcyzowego w zakresie ustalenia praw oraz obowiązków podmiotu posiadającego koncesję w rozumieniu przepisów ustawy Prawo energetyczne, który wytwarza, nabywa i zużywa energię elektryczną.
Posiadają Państwo koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne oraz będą Państwo zużywali energię elektryczną wytworzoną we własnym zakresie z generatorów OZE, a więc będą Państwo dokonywali czynności opodatkowanej podatkiem akcyzowym na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym
Dotyczy obowiązków podatkowych w zakresie produkcji i zużycia energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Produkcja i zużycie energii elektrycznej, wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej o mocy nieprzekraczającej 1 MW.
Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy pochodzący z działalności wskazanej w pkt 2-4, tj. z prowizji od zysku kopiujących udostępniony sygnał, prowizji od obrotu wprowadzonych klientów oraz wynagrodzenia za handel prop-trading może podlegać opodatkowaniu 9% stawką podatku zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie przychodu z najmu nieruchomości poprzez pośrednika internetowego.
Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
Skutki podatkowe prowadzenia działalności usługowej zarejestrowanej w Niemczech przez rezydenta polskiego.
Opodatkowanie podatkiem VAT otrzymywanych przez Gminę wpłat od mieszkańców w związku z realizacją projektu, stawka podatku VAT dla czynności realizowanych przez Gminę na rzecz mieszkańców, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności, uznanie otrzymanych przez Gminę od mieszkańców wpłat za zaliczki w momencie ich otrzymania, prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z zakupem
Obowiązki płatnika w związku z udzielaniem dotacji na dofinansowanie budowy studni głębinowych oraz zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Dotyczy ustalenia, czy w okolicznościach stanu faktycznego kwota otrzymana przez Wnioskodawcę na rachunek bieżący od Inwestora jest w danym roku podatkowym przychodem podlegającym zwolnieniu od podatku na mocy art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
W przedstawionych we wniosku okolicznościach, w których wyprodukowana w instalacji fotowoltaicznej energia elektryczna będzie wykorzystywana w całości wyłącznie przez najemcę do zasilania wynajmowanej przez niego nieruchomości tj. hali magazynowej, a opisane we wniosku rozliczenie nie zawiera kosztu zużytej energii elektrycznej (wydanie najemcy energii elektrycznej wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej
Obowiązek naliczania i odprowadzania podatku akcyzowego od energii elektrycznej zakupionej, a także wytworzonej i zużytej na własne potrzeby; prawidłowość rozliczenia zaległego podatku akcyzowego w deklaracjach korygujących; obowiązek zapłacenia odsetek od zaległości podatkowych.
Zwolnienia z opodatkowania akcyzą w zakresie produkcji energii i obliczanie łącznej mocy generatorów.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Dotyczy zwolnienia z obowiązku zapłaty podatku akcyzowego od energii elektrycznej wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej, która będzie dostarczana najemcom lokali.
W zakresie uznania, czy majątek przenoszony przez Spółkę Dzieloną na DX w wyniku Podziału stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, a w konsekwencji czy transakcja nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT.
Na potrzeby rejestracji w CRPA próg łącznej mocy generatorów produkujących energię elektryczną należy odnosić do łącznej mocy wszystkich Państwa generatorów faktycznie produkujących w danej chwili okresu rozliczeniowego energię elektryczną, która jest następnie przez Państwa zużywana.
Możliwość opodatkowania przychodów z dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.
Zastosowanie właściwej stawki akcyzy dla energii elektrycznej przy stosowaniu zwolnienia od podatku na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, w stanie prawnym przed 18 grudnia 2021 r.; sposób obliczania ilości energii elektrycznej dla zastosowania zwolnienia od akcyzy w 2022 r. na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy.