Czy wydatki poniesione przez dzierżawcę na wyburzenie obiektów stanowiących własność Skarbu Państwa zlokalizowanych na gruncie Skarbu Państwa w związku z zakończeniem umowy dzierżawy stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1?
Brak obowiązku rozpoznania przychodu z tytułu częściowego wycofania wkładu przez komandytariusza.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości po zwrotnym przeniesieniu prawa własności lokalu.
Skutki podatkowe zbycia udziałów w uprzednio wywłaszczonej nieruchomości.
Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
Podleganie opodatkowaniu zwrotu uprzednio wywłaszczonej nieruchomości. Podstawa opodatkowania.
Skutki podatkowe sprzedaży części nieruchomości uprzednio wywłaszczonej oraz możliwość skorzystania ze zwolnienie przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Świadczenie pieniężne, otrzymane w wyniku porozumienia z Gminą za rezygnację z możliwości ubiegania się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości oraz rezygnację z możliwości ubiegania się o odszkodowanie przysługujące w związku z uniemożliwieniem realizacji obowiązku zwrotu gruntów. Ww. przychód w postaci otrzymanej kwoty, nie korzysta ze zwolnień określonych w art. 21 ust. 1 pkt 3 oraz art. 21 ust. 1
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia za rezygnację z roszczenia o zwrot nieruchomości.
Otrzymanie świadczenia za rezygnację z możliwości ubiegania się o zwrot wywłaszczonych nieruchomości oraz rezygnację z możliwości ubiegania się o odszkodowanie przysługujące w związku z uniemożliwieniem realizacji obowiązku zwrotu gruntów nie będzie opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn. Świadczenie to nie weszło bowiem do masy spadkowej Pani babci. Opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia za rezygnację z roszczenia o zwrot nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości uprzednio wywłaszczonej.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości uprzednio wywłaszczonej.
Czy dochód uzyskany ze sprzedaży nieruchomości wywłaszczonej, a następnie zwróconej decyzją administracyjną na rzecz spadkobiercy pierwotnego współwłaściciela przedmiotowej nieruchomości stanowi nabycie w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie - podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe sprzedaży działek otrzymanych w drodze decyzji o zwrocie wywłaszczonych nieruchomości oraz w drodze spadku.
podleganie opodatkowaniu czynności „zwrotu” uprzednio wywłaszczonej działki na rzecz jej poprzednich współwłaścicieli (ich spadkobierców) oraz podstawa opodatkowania
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom.
Czy przychód uzyskany za sprzedaż udziału w prawie własności nieruchomości jako nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu spadkobiercom, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o którym mowa w ustawie o podatku dochodowym w art. 10 ust. 1 pkt 8?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości zwróconej po wywłaszczeniu.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości
Sprzedaż udziału w odziedziczonej nieruchomości, który następnie podlegał wywłaszczeniu i zwrotowi – nie jest źródłem przychodu (art. 10 ust. 1 pkt 8 w zw. z art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Oznacza to, że sprzedaż ta nie powoduje obowiązków w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Mając jednak na uwadze powołany wyżej art. 10 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w niniejszej sprawie, pięcioletni termin, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 tej ustawy należy liczyć od daty nabycia nieruchomości przez spadkodawców. Ponieważ rodzice Wnioskodawczyni będącą przedmiotem wywłaszczenia, niezabudowaną nieruchomość nabyli do majątku wspólnego w 1962 r, to upłynął wymagany