Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Czy koszt niewykorzystanego z powodu odwołania przez kontrahenta spotkania z pracownikiem spółki, a co za tym idzie odwołania podróży służbowej pracownika, biletu lotniczego stanowi dla wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Czy wydatki poniesione na utrzymanie składników majątkowych na nieczynnym wydziale można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy powyższe koszty można zaliczyć do kosztów pośrednich i rozliczyć je zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wiarygodne jest oświadczenie pracownika i współpracownika w przypadku zgubienia przez nich biletu dotyczącego podróży służbowej pracownika lub podróży współpracownika? Czy uznanie takiego dokumentu za wiarygodny przez Spółkę nie budzi wątpliwości Organu Podatkowego i dokument ten pozwala zaliczyć poniesiony wydatek do kosztów uzyskania przychodów? Ze współpracownikami, tj. osobami nie będącymi
Czy koszty nagród rzeczowych (np. sprzęt komputerowy, AGD, plecaki, czapki z logo, wycieczki, bony towarowe) za zakup/sprzedaż określonej ilości soczewek okularowych lub za zakup/sprzedaż soczewek przekraczające określoną w regulaminie promocji kwotę, wydawanych właścicielom salonów (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, wspólnicy spółek prawa handlowego) lub personelowi tych salonów
1. Czy przychodem ze sprzedaży leku po cenie obniżonej o kwotę wynikającą z bonu przedstawionego przy zakupie przez nabywcę, otrzymanego w ramach akcji promocyjnej, jest kwota zapłacona przez nabywcę, odpowiadająca cenie obniżonej, tj. 1 grosz? 2. Czy koszt nabycia przez Spółkę produktów, których sprzedaż objęta jest tą promocją jest w całości kosztem uzyskania przychodu?
Czy opłaty za używanie znaku towarowego, których wysokość określono jako procent wartości sprzedaży stanowić będą koszt uzyskania przychodu?