Czy uzyskane przez Wspólnotę Mieszkaniową dochody z wynajmu miejsc parkingowych firmie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy kwota otrzymywana przez Spółdzielnie z wynajmu piwnic będzie korzystała ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy kwota otrzymanego przez Wnioskodawcę Wynagrodzenia, w przypadku jego przeznaczenia w całości na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty., tj. na cele o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT, nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy źródła uzyskania dochodu, a w konsekwencji Wnioskodawca nie jest zobowiązany
Czy kwota otrzymanego przez Wnioskodawcę Wynagrodzenia, w przypadku jego przeznaczenia w całości na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty., tj. na cele o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT, nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy źródła uzyskania dochodu, a w konsekwencji Wnioskodawca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od otrzymanego Wynagrodzenia
Dotyczy ustalenia czy: - nadwyżka z produkcji energii wypłacana przez dostawcę energii na konto wspólnoty, będzie przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi; - środki te wykorzystane na cele utrzymania budynku lub zasilenie funduszu remontowego, powinny być obarczone podatkiem CIT.
Czy Wynagrodzenie otrzymane na podstawie Porozumienia zawartego z Deweloperem, który to dochód Wnioskodawca przeznaczy na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych Wspólnoty, jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przychód Wspólnoty z tytułu opisanej Transakcji, w tym w zakresie otrzymanej przez Wspólnotę zaliczki, będzie zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy w przypadku podziału uzyskanej kwoty odszkodowania pomiędzy właścicieli poszczególnych lokali zgodnie z treścią uchwały podjętej przez zebranie mieszkańców Wspólnoty Mieszkaniowej i jednoczesne zaliczenie tych kwot na poczet opłat z tytułu utrzymania nieruchomości wspólnej, tj. utrzymanie zasobu mieszkaniowego, które to opłaty obciążają poszczególnych właścicieli lokali, Wnioskodawcy będzie przysługiwało
Czy wspólnota postępuje prawidłowo, że odprowadza podatek od wszystkich wykazanych wpłat najmu pomieszczeń gospodarczych, miejsc postojowych i części gruntu.
Czy zgodnie z treścią art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych Wspólnota Mieszkaniowa zwolniona jest od obowiązku odprowadzania podatku dochodowego od osób prawnych od zaliczek wpłacanych na jej rzecz przez właścicieli lokali użytkowych, mając na względzie przedstawiony stan faktyczny jak i obszerną argumentację.
Czy środki finansowe przekazane przez Spółdzielnię Mieszkaniową w całości przeznaczone przez właścicieli lokali na fundusz remontowy Wspólnoty Mieszkaniowej będą podlegać zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jeżeli przeznaczone zostaną na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych.
Ustalenie czy: - otrzymane odszkodowanie od dewelopera, o którym mowa we wniosku za usterki i wady budowlane korzysta ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającym z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - wartość uzyskanego odszkodowania, o którym mowa we wniosku w postaci lokalu usługowego, który zostanie przeznaczony na potrzeby funkcjonowania
w zakresie ustalenia, czy Wspólnota Mieszkaniowa musi zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych w przypadku nabycia od Dewelopera nieruchomości gruntowej za cenę łącznie 10,00 PLN w sytuacji, w której rzeczywista wartość nieruchomości wynosi 1.750.000,00 PLN w przypadku, gdy dochód z tego tytułu będzie przeznaczony na utrzymanie zasobów mieszkaniowych oraz gdy dochód z tego tytułu nie będzie przeznaczony
w zakresie: - możliwości uznania wskazanych we wniosku wydatków za poniesione na wytworzenie środka trwałego, - możliwości i sposobu zaliczenia ww. wydatków do kosztów podatkowych.
Dochód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, powstałego w wyniku adaptacji strychu oraz własności nowopowstałych części wspólnych budynku z udziałami we współwłasności części wspólnych budynku i udziałami w użytkowaniu wieczystym gruntu, jako pochodzący z gospodarki zasobami mieszkaniowymi stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 44 updop, podlegać będzie zwolnieniu od podatku dochodowego, o ile w całości
Czy niewykorzystana część funduszu, która przechodzi bilansem otwarcia na następny rok stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy może korzystać ze zwolnienia w CIT-8 w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy dochód Wspólnoty ze sprzedaży części wspólnej (strychu) przeznaczony w całości na remonty nieruchomości wspólnej podlega zwolnieniu od opodatkowania?
w zakresie konieczności opodatkowania dochodów wspólnoty mieszkaniowej uzyskanych z dokonanych przez właściciela lokalu użytkowego wpłat zaliczek na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz odpłatnego udostępniania miejsc postojowych w garażu podziemnym, członkom Wspólnoty
Ustalenie, czy w przypadku przeznaczenia otrzymanych środków ze sprzedaży powierzchni strychowych (przekształconych w lokale mieszkalne) na utrzymanie zasobów mieszkaniowych (remonty i modernizacja lub spłata kredytu) Wspólnota będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 44.
w zakresie ustalenia, czy dochód uzyskany ze sprzedaży lokalu, a przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
ustalenie czy Wspólnota Mieszkaniowa będzie zobowiązana zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych z tytułu wydzierżawienia Deweloperowi części trawnika, który należy do zasobów mieszkaniowych Wspólnoty oraz czy Wspólnota Mieszkaniowa będzie mogła skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy przychód związany z otrzymanym z C. S.A. wynagrodzeniem podlega zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy kwota wynagrodzenia otrzymanego od Inwestora stanowi dla Wspólnoty przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy Wspólnota ma prawo przy obliczaniu postawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych pomniejszyć przychód z tytułu wynagrodzenia uzyskanego od Inwestora o taką część wydatków Wspólnoty, która przypada proporcjonalnie na ten przychód?