Dotyczy ustalenia, czy: - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_1 stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów; - niezamortyzowana wartość początkowa likwidowanych Maszyn objętych Etapem_2 podlega uwzględnieniu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów działalności pozastrefowej niezamortyzowanej wartości zezłomowanej linii produkcyjnej.
Ustalenie wartości początkowej środka trwałego. Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wartości złomowanych środków trwałych wg ich ceny nabycia.
Czy odzyskane w wyniku demontażu rury użytkowe oraz złom w wartości ewidencyjnej przyjętej na magazyn stanowią element zmniejszający wartość ulepszenia środka trwałego, o której mowa w art. 16g ust. 13 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od sprzedaży złomu z wymiany dźwigu osobowego Wspólnota Mieszkaniowa powinna odprowadzić podatek dochodowy?
Czy do ustalenia wartości początkowej nowo wybudowanego środka trwałego o średnicy DN 300 mm stanowiącej podstawę liczenia amortyzacji należy:1. koszty budowy powiększyć o koszty rozbiórki części składowej środka trwałego w postaci odcinka sieci cieplnej o średnicy DN 250 mm,2. koszty budowy powiększyć o wartość netto nie w pełni umorzonej części składowej środka trwałego o średnicy DN 250 mm, która
Czy w przypadku likwidacji (demontażu) części składowej środka trwałego w postaci odcinka sieci cieplnej o średnicy DN 250 mm i budowie (montażu) nowego odcinka sieci cieplnej, stanowiącego odrębny środek trwały, o średnicy DN 300 mm, jego amortyzacja ma być liczona od wartości początkowej stanowiącej tylko cenę nabycia powiększoną o koszty rozbiórki (demontażu), czy też ma być powiększona o wartość
Czy wykonując sporadycznie czynności sprzedaży złomu Wnioskodawca stanie się podatnikiem podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy przychód Wspólnoty Mieszkaniowej ze sprzedaży złomu pochodzącego ze zdemontowanych części instalacji centralnego ogrzewania kształtuje dochód z gospodarki zasobami mieszkaniowymi zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przy sprzedaży wyrobów ze złota wytworzonych we własnym zakresie (zakład złotniczo -jubilerski) ze skupionego od ludności oraz przekazanego z lombardu (nieodebrany zastaw) złomu złota, a także odnowionej biżuterii ze złota (zastawionej i nieodebranej przez zastawiającego) należy stosować stawkę podstawową podatku VAT 23% (zasady ogólne)?
Czy w obowiązującym stanie prawnym sprzedaż złomu złota na rzecz podatników, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054 ze zm.), powinna być opodatkowana zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 ww. ustawy, tj. bez podatku naliczonego i z adnotacją na fakturze odwrotne obciążenie?
Czy w stosunku do sprzedaży złomu złota osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej nie można zastosować art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku od towarów i usług i należy taką dostawę opodatkować stawką podstawową podatku VAT, tj. 23% (zasady ogólne)?
Czy Wspólnota Mieszkaniowa od sprzedaży złomu z likwidacji zużytego kabla elektrycznego powinna odprowadzić podatek dochodowy?
dotyczy opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci wyrobów jubilerskich oraz opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci złomu złota
1.Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy podatnikiem z tytułu dostaw początków i końców bloków, bloków przejściowych, ścinek i formatek będzie Spółka, czy też na zasadzie wynikającej z art. 17 ust. 1 pkt 7 VAT (tj. na zasadzie reverse charge) podatnikiem takim będzie każdorazowo nabywca, jeżeli tylko nabywca ten jest podatnikiem, o którym mowa w art. 15 VAT?2.Czy w przypadku, gdy dostawa towarów
1.Czy w świetle przedstawionego opisu sprawy podatnikiem z tytułu dostaw początków i końców bloków, bloków przejściowych, ścinek i formatek będzie Spółka, czy też na zasadzie wynikającej z art. 17 ust. 1 pkt 7 VAT (tj. na zasadzie reverse charge) podatnikiem takim będzie każdorazowo nabywca, jeżeli tylko nabywca ten jest podatnikiem, o którym mowa w art. 15 VAT?2.Czy w przypadku, gdy dostawa towarów
Czy w przypadku dostawy złomu do huty koleją na warunkach X, jednakże z pozostawieniem po stronie huty obowiązku organizacji i ponoszenia kosztów transportu złomu, data przyjęcia złomu przez hutę według reguł handlowych X - wyznacza datę powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy przychody z tytułu obciążania dostawców surowca: a) kosztami złomowania wyprodukowanych wyrobów / odpadów (wyrób wadliwy wskutek dostarczenia surowca złej jakości), b) kosztami przestoju maszyny i innymi kosztami związanymi z wyprodukowaniem odpadu (które zostały poniesione wskutek złej jakości surowca) należy zakwalifikować do przychodów z działalności strefowej, które są objęte zwolnieniem z
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje dla usług: gromadzenia i wywozu odpadów; specjalistycznego zagospodarowania odpadów; obrotu złomem stalowym, stłuczką szklaną, materiałami włókienniczymi, makulaturą, tworzywami sztucznymi, odpadami gumowymi?
Czy skup złomu stalowego i żeliwnego dokonywany przez podatnika VAT od osób nieprowadzących działalności gospodarczej w latach 1999 - 2000 rodzi obowiązek podatkowy w opłacie skarbowej?