Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - wydatki na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku zwolnienia od podatku sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentującej zbycie prawa użytkowania wieczystego.
Obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego związanego z poniesionymi w latach 2016-2021 nakładami na ulepszenie nieruchomości w deklaracji za okres, w którym nastąpi sprzedaż nieruchomości.
Skoro zniesienie współwłasności nastąpi odpłatnie (ze spłatą), to podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Bez znaczenia dla podstawy opodatkowania będzie wartość poniesionych wydatków.
Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego w oparciu o wycenę biegłego.
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT sprzedaży lokali mieszkalnych oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących koszty remontu.
Czy koszty przeprowadzonych prac wykończeniowych będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu rozliczane w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy wydatki mają charakter remontowy (odtworzeniowy), czy też stanowią ulepszenie środka trwałego powiększające jego wartość. Ustalenie, czy nakłady poniesione należy zakwalifikować jako wydatki remontowe, przywracające pierwotna wartość użytkową.
Ustalenie czy dochód przeznaczony na wydatki niezwiązane z działalnością statutową (odpisy amortyzacyjne z tytułu zużycia środków trwałych – lokali mieszkalnych wykorzystanych do prowadzonej działalności gospodarczej) będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - odpisów amortyzacyjnych z tytułu zużycia zmodernizowanych środków trwałych
Zbycie opisanej nieruchomości nie mogło korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Suma wydatków poniesionych na ulepszenia przekroczyła 30% wartości początkowej nieruchomości.
Dotyczy zwolnienia sprzedaży kamienicy od opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej, wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatków poniesionych na materiały budowlane i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, wykorzystane do ocieplenia przegrody budowlanej, związane z wymianą pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem polegające na wymianie łat, nabiciu membrany, wzmocnieniu
zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla sprzedaży Lokalu
dostawa lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT do transakcji dostawy przebudowanych Nieruchomości traktowanych jako towar handlowy.
w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem na działce