Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT rozliczenia Zysku pomiędzy Wnioskodawcą a Partnerem w związku ze współorganizowaniem wydarzeń.
Obowiązki płatnika dotyczących wypłaty wynagrodzenia na rzecz Prezesa Zarządu z tytułu świadczenia usług na podstawie umowy o współpracy.
Czy wydatki na pakiet benefitów w części dotyczącej świadczeń na rzecz Współpracowników związanych z Wnioskodawcą umowami typu B2B, w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca będzie mógł zaliczać do kosztów uzyskania przychodu?
Czy opisane wydatki poniesione przez Wnioskodawcę w związku zawarciem umowy współpracy z Fundacją, stanowić będą koszty uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Uznanie Uczelni za podatnika podatku od towarów i usług w związku z realizacją zadań w ramach Projektu.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na szkolenia Zleceniodawców i Współpracowników.
Sposób dokumentowania otrzymanych od Współorganizatora udziałów we wpływach ze współorganizacji wydarzenia artystycznego.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wypłaconego Ekwiwalentu na mocy umów opcyjnych.
Czy w opisanym stanie faktycznym, znajdzie zastosowanie instytucja ukrytych zysków, o której mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 i 4 ustawy o CIT.
Opodatkowanie usług świadczonych w ramach umowy o współorganizacji.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego do Stowarzyszenia wkładu w kwocie 250.000 Euro na realizację Przedsięwzięcia, oraz prawa do odliczenia podatku od wydatków związanych z realizacją Przedsięwzięcia.
Rozliczenia z tytułu realizacji Umowy wspólnego przedsięwzięcia pomiędzy Wnioskodawcą a Spółką nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, otrzymana w związku z tym kwota stanowiąca część zysku nie podlega opodatkowaniu tym podatkiem. Rozliczenia nie powinny być dokumentowane fakturami i mogą być udokumentowane innym dokumentem księgowym.
Czy kwoty, które otrzyma Wnioskodawca od Zainteresowanych na podstawie Umowy o współpracę będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód z zysków kapitałowych, o którym mowa w art. 7b ust. 1 pkt 3 lit. a) w zw. z art. 5 ust. 1-1a ustawy o CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Zawierając z Kontrahentem umowę o współpracy, Spółka utraci prawo do zastosowania zwolnienia od akcyzy dla piwa produkowanego na mocy umowy zawartej ze Spółką powiązaną
Brak opodatkowania akcyzą brzeczki piwnej oraz prawo do stosowania zwolnienia od akcyzy piwa produkowanego przez browary współpracujące ze sobą, które umowę o współpracy rozszerzyły o sprzedaż brzeczki piwnej
Dotyczy możliwości uznania przychodów uzyskanych z Umów o współpracy za przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej oraz opodatkowania ich podatkiem liniowym.
Dotyczy braku uznania za obrót i opodatkowania otrzymanych wpłat na rzecz fundacji.
Ustalenie, czy dochód uzyskany w ramach Umowy może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenia stawki opodatkowania dla prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawniczych (PKWiU 69.10.Z) w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o współpracę aplikanta adwokackiego, który odpowiedzialny jest za realizację czynności związanych z istotą zawodu adwokata.
Ustalenia stawki opodatkowania dla prowadzonej działalności polegającej na wykonywaniu usług prawniczych (PKWiU 69.10.Z) w przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o współpracę adwokata, który odpowiedzialny jest za realizację czynności związanych z istotą zawodu adwokata.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Spółka będzie uprawniona do zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na spotkania integracyjne w zakresie dotyczącym Współpracowników.
Zwolnienie od akcyzy piwa