Interpretacje

Interpretacja
05.11.2024 Podatki

Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.

Interpretacja
14.08.2023 Podatki

Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%

Interpretacja
14.08.2023 Podatki

Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów

Interpretacja
10.05.2021 Podatki

Powstawanie obowiązku podatkowego w związku z wykonaniem usług transportowych; możliwość wystawiania faktur zbiorczych; przeliczanie podstawy opodatkowania wyrażonej w walucie obcej.

Interpretacja
23.02.2009 Podatki

Czy opłaty naliczone przez P. za okres postoju wagonów z towarem, wynikłego z okoliczności przez Spółkę niezawinionych i niemożliwych do przewidzenia, można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
14.12.2007 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym kwoty odszkodowania za przestoje podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 5 ustawy o VAT, czy też czynność ta nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych zawartych w w/w artykule ustawy i nie podlega ustawie o VAT?

Interpretacja
13.10.2006 Podatki

Spółka prowadzi działalność w zakresie usług transportowych-międzynarodowych zatrudniając na podstawie umowy o pracę pracowników na stanowisku kierowcy, których miejscem pracy jest siedziba firmy. W związku z wyjazdami międzynarodowymi wypłacane są pracownikom diety z tytułu podróży służbowej krajowej oraz zagranicznej. Czy wypłacane ww. diety stanowią koszty uzyskania przychody firmy?