Obowiązek uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług pośrednictwa w sprzedaży usług finansowych oraz wartości usług budowlanych świadczonych na nieruchomości poza terytorium kraju, miejsce opodatkowania usług budowlanych oraz wystawienie faktury z adnotacją „odwrotne obciążenie”.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na rzecz podmiotów powiązanych z tytułu usług transportowych, administracyjno-finansowych oraz najmu będą opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek jako ukryte zyski lub jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zwolnienie od podatku świadczonych usług przekazu pieniężnego, usług wymiany walut oraz usług bezpiecznego przechowywania środków pieniężnych przekazanych w celu wykonania transakcji płatniczej, a także usług przechowywania i przetwarzania danych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z ww. działalnością.
Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji
Odsetki od sprzedaży ratalnej na warunkach przedstawionych w opisie sprawy, stanowią wynagrodzenie za odrębną usługę finansową korzystającą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy, jednak zgodnie z art. 43 ust. 22 ustawy, mają Państwo prawo do rezygnacji z ww. zwolnienia.
W zakresie zwolnienia od podatku usług finansowania inwestycji na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy.
Rozpoznanie importu usług oraz określenia podstawy opodatkowania w związku z zakupem walut obcych.
w zakresie braku zwolnienia od podatku VAT Usług i Usług z przejęciem wierzytelności na rzecz Sprzedawców; określenia podstawy opodatkowania Usług i Usług z przejęciem wierzytelności świadczonych na rzecz Sprzedawców; zwolnienia do podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, Usług płatniczych świadczonych na rzecz Sprzedawców; a także zwolnienia do podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt
Podsumowując rozważania na temat klasyfikacji Usług Finansowych, należy stwierdzić, że są to usługi o charakterze doradczym, które zostały wprost ograniczone w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.
określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, ustalanie proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 89 ust. 1b ustawy oraz opodatkowania usługi bramki płatności - opodatkowanie nabywanych usług na terytorium Polski, rozliczanie w Polsce podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz polskich Sprzedawców
rozpoznanie importu usług zwolnionych od podatku VAT oraz brak powstania obowiązku zapłaty podatku VAT należnego z tytułu odkupu od Inwestora niespłaconych wierzytelności
Uznanie czynności udzielenia pożyczki za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i korzystającą ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie z opodatkowania usług polegających na finansowaniu działalności określonych podmiotów poprzez model finansowania oparty na modelu sekurytyzacyjnym.
Skutki podatkowe sprzedaży wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji.
Usługa nabycia Wierzytelności przez Wnioskodawcę nie korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ani na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy. Podstawą opodatkowania, o której mowa w art. 29a ust. 1 ustawy z tytułu udzielonego finansowania, będzie kwota stanowiąca różnicę pomiędzy kwotą spłaty (kapitał oraz odsetki) otrzymaną przez Bank od danego pożyczkobiorcy a kwotą wypłaconą
Usługi udzielania pożyczek na rzecz podmiotów powiązanych są pomocniczymi transakcjami finansowymi, a zatem zgodnie z art. 90 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług należy je wliczać do obrotu służącego do wyliczenia proporcji ustalanej na podstawie art. 90 ust. 3 ustawy.
Czynność nabycia, wierzytelności przez Nabywcę od Spółki stanowić będzie świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy przez Nabywcę na rzecz Spółki. Wnioskodawca w związku ze świadczeniem przedmiotowych usług nie jest zobowiązany do rozliczenia w Polsce podatku od towarów i usług z tytułu świadczonych usług.
Ustalenie czy ograniczenie, o którym mowa w art. 15e ust. 1 Ustawy CIT, nie ma zastosowania do wydatków ponoszonych przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotu powiązanego (usługi finansowe, prawne, informatyczne, commercial group)
Kwalifikacja kosztów wynagrodzenia wypłacanego przez Wnioskodawcę Usługodawcy z tytułu świadczenia Usług do kosztów usług, o których mowa w art. 15e ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Podstawą opodatkowania VAT usług świadczonych przez Wnioskodawcę 1 na rzecz Wnioskodawcy 2 będzie różnica pomiędzy wartością nominalną Wierzytelności, a ceną Wierzytelności określoną w Umowie cesji, ustaloną jako wartość rynkowa Wierzytelności na moment dokonania przelewu, tj. wartość dyskonta.
zasady opodatkowania otrzymywanych przez Bank na podstawie Umowy o świadczeniu usług płatniczych Opłat, Dyskonta i Prowizji oraz Odsetek za opóźnienie
W przedstawionych we wniosku okolicznościach czynność nabycia, w ramach Programu, Wierzytelności przez Wnioskodawcę od Spółek stanowi świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy przez Wnioskodawcę na rzecz Spółek, tj. stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności zbycia Kryptowalut za prawne środki płatnicze bądź inne Kryptowaluty oraz miejsce świadczenia usług przy transakcji zbycia Kryptowalut.
Zwolnienie świadczonej usługi i brak obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług.