Prawo zastosowania ulgi prorodzinnej na dziecko za całe 12 miesięcy w zeznaniu rocznym PIT-37 za rok 2024.
Możliwości skorzystania z ulgi prorodzinnej i preferencyjnego rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko za lata 2021-2023, po rozwodzie, na pełnoletnie dziecko, które w jednym roku przekroczyło limit dochodów, przy alimentach na drugie dziecko uzyskujące pełnoletność.
Możliwość skorzystania z preferencyjnego rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko i skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2019 r. i lata następne, gdy oboje rodziców wychowują małoletnie dziecko, po prawomocnym ustanowieniu opieki naprzemiennej, porozumieniu co do odliczania i rezygnacji po stronie jednego.
Możliwość odliczenia przez ojca połowy ulgi prorodzinnej na czterech małoletnich synów w sytuacji, gdy ich miejsce zamieszkania jest w miejscu zamieszkania matki.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na dwoje małoletnich dzieci i jedno dziecko pełnoletnie w sytuacji braku porozumienie między rodzicami.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Możliwość skorzystania z całości kwoty ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej za 2023 r. w pełnej wysokości.
Możliwość odliczenia w całości ulgi prorodzinnej na małoletnie dzieci
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na małoletnią córkę, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie, w rozliczeniu za 2023 r. i lata następne.