Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji sprzedaży udziału w niezabudowanej działce.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w niezabudowanej nieruchomości bez możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Opodatkowania sprzedaży udziału w niezabudowanej nieruchomości bez możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w niezabudowanej nieruchomości bez możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży udziału w niezabudowanej działce.
Opodatkowania sprzedaży udziału w niezabudowanej nieruchomości bez możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Opodatkowania sprzedaży udziału w niezabudowanej nieruchomości bez możliwości zastosowania zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Uznanie, że w związku ze sprzedażą udziałów we współwłasności Działki 1 Wnioskodawcy nie będą działać w charakterze podatników VAT, przez co transakcja sprzedaży udziałów we współwłasności Działki 1 nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Opodatkowanie ryczałtem przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Ustalenie, czy w związku ze sprzedażą udziałów Wspólnik będzie obowiązany przekazać Spółce kwotę zaliczki na podatek, o której mowa w art. 26aa ust. 1 updop, a Spółka będzie zobowiązana, jako płatnik, wpłacić tę zaliczkę na rachunek właściwego urzędu skarbowego, oraz czy przychody (dochody) uzyskane przez Wspólnika z tytułu Sprzedaży Udziałów nie będą podlegały opodatkowaniu w Polsce w świetle art.
Podstawą opodatkowania VAT dla czynności przeniesienia aportem udziału we własności/prawie użytkowania wieczystego Działek poprzez wniesienie ich do Spółki w formie wkładu niepieniężnego w zamian za udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki, na podstawie art. 29a ust. 1 ustawy w zw. z art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy, będzie określona jako wartość nominalna otrzymanych przez Y. udziałów Spółki.
Brak obowiązku stosowania prewspółczynnika i współczynnika w związku z uzyskiwaniem przychodów z udziałów.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o. nabytych w zamian za wkład pieniężny oraz odpłatnego zbycia udziału nabytego w wyniku połączenia spółek.
Ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty uzyskania przychodów na transakcji sprzedaży udziałów w Spółce 3 objętych w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa w postaci działu logistyki powinny odpowiadać przyjętej dla celów podatkowych wartości składników przedsiębiorstwa wynikającej z ewidencji rachunkowej (tj. w zakresie: środków trwałych, środków
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W przypadku odpłatnego zbycia udziałów w spółce serii A ostatecznie uzyskanych w wyniku konwersji udziałów serii D(...) objętych za wkład pieniężny, Wnioskodawca będzie uprawniony do uznania za koszt uzyskania przychodu całej kwoty wkładu pieniężnego faktycznie uiszczonej za objęte udziały serii D(...).
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty
W zakresie skutków podatkowych możliwości zwolnienia z opodatkowaniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego gdy jest on nabywany na współwłasność, a Kupujący posiadają udziały 1/2 w prawie własności stanowiących odrębne nieruchomości dwóch lokali mieszkalnych, nabytych w drodze dziedziczenia.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w Nieruchomości 1 oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przez Kupującego 1 i Kupującego 2.
W związku ze zbyciem udziałów w B., po stronie A. nie powstanie obowiązek podatkowy w zakresie polskiego podatku dochodowego od osób prawnych oraz jednocześnie brak jest spełnienia definicji spółki nieruchomościowej przez B. zgodnie z art. 4a ust. 35 Updop, B. nie będzie pełnił funkcji płatnika i nie będzie zobowiązany do wpłaty zaliczki na podatek od dochodu z tytułu sprzedaży przez A. udziałów w
Sprzedaż udziału w działce niezabudowanej będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ani pkt 2 ustawy, a zatem będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wg właściwej dla tej czynności stawki.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w mieszkaniu nabytego w spadku po matce