Sprzedaż udziału 1/2 w nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT, a sprzedaż udziału 1/2 w ruchomościach wykorzystywanych w działalności gospodarczej byłego męża nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia art. 21 ust. 1 pkt 131 środków własnych przeznaczonych na nabycie nieruchomości, tj. zadatku, wkładu własnego oraz dopłatę za metraż.
Sprzedaż samochodu nie stanowi źródła przychodu ponieważ odpłatne zbycie nastąpi po upływie okresu, o którym mowa art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Nieuznanie transakcji za zbycie ZCP, zwolnienie od podatku VAT w oparciu o przepis art. 43 ust. 1 pkt 10a i pkt 2, niewyodrębnianie z podstawy opodatkowania wartości działek, zgodnie z art. 29a ust. 8 ustawy oraz niewliczanie dostawy do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, w związku z art. 113 ust. 2 pkt 3 ustawy.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia nieruchomości.
Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, ponieważ minął okres 5-ciu lat od nabycia nieruchomości przez spadkodawcę; brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego, gdyż minął okres 6-ciu miesięcy od nabycia rzeczy ruchomych przez męża - spadkodawcę; rolnik ryczałtowy opłacający podatek rolny nie jest zobligowanym przy sprzedaży płodów rolnych do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych.
Uzyskana przez Wnioskodawczynię spłata w związku z działem spadku stanowi odpłatne zbycie poszczególnych składników wchodzących w skład masy spadkowej. Przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w nieruchomości nabytej w drodze spadku będzie korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. d) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym do
Czy sprzedaż pracownikowi samochodu poniżej wartości rynkowej jest przychodem tego pracownika?