W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę w związku z organizacją Kongresów medycznych oraz w zakresie ewentualnego uznania kwoty otrzymanej od Spółki z Grupy równej kwocie poniesionych wydatków, które nie stanowią kosztu uzyskania przychodu za niestanowiącą przychodu podatkowego, na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym
Nakłady ponoszone przez Spółkę w celu realizacji Inwestycji Kompensacyjnych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wsparcie finansowe przekazywane przez Spółkę na rzecz Gminy w celu realizacji Inwestycji Kompensacyjnych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów towarów i usług poniesionych na inwestycje wodno-kanalizacyjne oraz od zakupów związanych z bieżącym utrzymaniem infrastruktury wodno-kanalizacyjnej według indywidualnie wyliczonego prewspółczynnika opartego na ilości dostarczonej wody oraz odebranych ścieków.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy wpłat uczestników biegu oraz wpłat sponsorów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków (opłaty rejestracyjnej, wyżywienia, zakwaterowania, kosztów podróży), związanych ze sponsorowaniem lekarzom sympozjów i konferencji naukowych.
obowiązek stosowania przepisów art. 86 ust. 2a przy odliczaniu przez Fundację podatku naliczonego związanego z działalnością gospodarczą i czynnościami wykonywanymi w celach innych niż działalność gospodarcza
brak obowiązku stosowania przepisów art. 86 ust. 2a przy odliczaniu przez Fundację podatku naliczonego
Obowiązki płatnika w związku z pokryciem lekarzom kosztów udziału - transportu, zakwaterowania, wyżywienia i opłaty rejestracyjnej.
Czy w związku z pokrywaniem Kosztów udziału Lekarza/Farmaceuty w Wydarzeniu na podstawie umowy sponsorskiej i osiąganiem przez niego przychodu z tego tytułu, Spółka, jako podmiot zobowiązany do sporządzenia informacji PIT-8C, może wyłączyć z kalkulacji ww. przychodów Lekarza/Farmaceuty następujące pozycje Kosztów: koszty transportu, zakwaterowania, wyżywienia oraz koszt wiz lub opłat o analogicznym
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartych Umów w związku z promocją Spółki, mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na podstawie zawartych Umów związane z promocją Spółki mogą być uznane za koszt uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wnioskodawca słusznie uważa, że na Spółce nie będą ciążyły obowiązki płatnika. Jednakże wyrażone przez Wnioskodawcę uzasadnienie tego stanowiska należało uznać za nieprawidłowe. Spółka wskazała bowiem, że przysporzenia majątkowe powstające po stronie osoby fizycznej podlega klasyfikacji jako przychód z innych źródeł. Jednak jak wskazano powyżej, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą z tytułu
W związku z zawieranymi między Spółką a Profesjonalistami umowami zlecenia/o dzieło, umowami sponsoringu oraz zaproszenia, Spółka wypełniając obowiązki płatnika ma obowiązek rozpoznać przychód z tytułu wypłaconego wynagrodzenia oraz w wysokości wszelkich świadczeń uzyskiwanych przez Profesjonalistę na podstawie umowy lub zaproszenia.
Czy wykonywane przez Gminę w latach 2009-2011 czynności na rzecz sponsorów podlegały opodatkowaniu VAT i nie korzystały ze zwolnienia z VAT?
Czy Gminie przysługuje/będzie przysługiwało pełne prawo do odliczenia VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z organizacją Dożynek ponoszonych w latach 2009-2011 oraz począwszy od 2013 r.?
Czy z tytułu prowadzenia podczas Imprezy działalności nieodpłatnej, tj. zapewnienia nieodpłatnego uczestnictwa w Dożynkach, Gmina jest zobowiązana do naliczenia VAT należnego?
Czy wykonywane przez Gminę począwszy od 2013 r. czynności na rzecz darczyńców będą podlegały opodatkowaniu VAT i nie będą korzystały ze zwolnienia z VAT?
Czy przychody, jakie uzyskują osoby uprawnione do wystawiania recept w związku z odbywaniem podróży na konferencje, szkolenia, spotkania itp., a które finansowane są przez Spółkę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i których wartość uwzględniana jest przez Spółkę przy wyznaczaniu należnego jej wynagrodzenia za świadczone usługi (w postaci przejazdów, zakwaterowania), korzystają ze zwolnienia
Zakres skutków podatkowych związanych z pokrywaniem kosztów związanych z podróżą i uczestnictwem osób uprawnionych do wystawiania recept w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze naukowym lub naukowo-promocyjnym na podstawie umowy sponsoringu lub bez podstawy umownej w części dotyczącej możliwości zwolnienia z opodatkowania kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej (przejazdów lokalnych)
Zakres obowiązków ciążących na Spółce związanych z uczestnictwem lekarzy w różnego rodzaju Wydarzeniach na podstawie zawieranej umowy sponsoringu odnośnie możliwości zwolnienia z opodatkowania kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej (przejazdów lokalnych) z tytułu podróży zagranicznej w wysokości nadwyżki ponad przewidziany limit określony w rozporządzeniu regulującym wysokość oraz warunki
Zakres obowiązków ciążących na Spółce związanych z uczestnictwem lekarzy w różnego rodzaju Wydarzeniach na podstawie zawieranej umowy sponsoringu odnośnie możliwości zwolnienia z opodatkowania kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej (przejazdów lokalnych) z tytułu podróży zagranicznej w wysokości nadwyżki ponad przewidziany limit określony w rozporządzeniu regulującym wysokość oraz warunki
1. Czy zawarte przez Spółkę umowy sponsoringu, o których mowa powyżej, mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu? 2. W przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie pierwsze, czy koszt, o którym mowa w pytaniu pierwszym, będzie stanowił dla Spółki koszt działalności inwestycyjnej (koszt budowy środka trwałego)?
Należy stwierdzić, iż koszty sponsoringu (równoważna wartość świadczeń) ponoszone na podstawie umowy sponsoringowej stanowią koszty uzyskania przychodu.