Podział majątku wspólnego małżonków oraz zniesienie współwłasności nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty z tytułu wykonania zawartej umowy o podział majątku małżonków.
Ustalenie źródła przychodu w związku ze spłatą części wierzytelności.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Powstanie różnic kursowych z tytułu zaciąganych i udzielanych pożyczek, w tym przy wykorzystaniu instytucji przekazu.
Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Ustalenia: - czy spłata Wierzytelności (tj. pożyczki oraz odsetek naliczonych do dnia podpisania Umowy Subrogacji) dokonana przez Spółkę na rzecz Pierwotnego Pożyczkodawcy winna być kwalifikowana jako wydatek stanowiąc koszt uzyskania przychodów, - czy w związku z otrzymaniem przez Spółkę od spółki OZE spłaty Wierzytelności oraz otrzymaniem zapłaty Dalszych odsetek, obowiązek rozpoznania tych płatności
Czy płatności przekazywane przez Spółkę do SPV w wykonaniu usługi administrowania Wierzytelnościami, które to płatności Spółka będzie otrzymywać od Dłużników z tytułu spłaty Wierzytelności, nie mieszczą się w katalogu przychodów wymienionych w art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1 Ustawy CIT i czy, w konsekwencji, przedmiotowe płatności nie będą opodatkowane CIT w Polsce?
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Ustalenia: - czy w związku z nabyciem Wierzytelności przez Wnioskodawcę, otrzymane spłaty nabytej Wierzytelności w kwocie brutto (tj. wartości nominalnej Wierzytelności wraz z podatkiem VAT) stanowią/będą stanowiły przychody podatkowe i Wnioskodawca jest/będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego w kwocie faktycznie otrzymanej od Klientów spłaty danej Wierzytelności oraz Cena nabycia Wierzytelności
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.
Ustalenie, kiedy można dokonać pomniejszenia przychodu w związku z obowiązkiem po stronie spółki spłaty 1/3 udziału dla byłego wspólnika? Ustalenie, czy zasądzone wyrokiem sądu odsetki od niewypłaconej 1/3 udziału dla byłego wspólnika oraz koszty postępowania sądowego stanowią koszty uzyskania przychodu proporcjonalnie do posiadanych udziałów w spółce jawnej?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów odsetek i prowizji od zaciągniętego kredytu na spłatę udziału kapitałowego występującego wspólnika.
Skutki podatkowe zniesienia współwłasności lokalu mieszkalnego na mocy prawomocnej ugody sądowej, określającej zapłatę za nabycie udziału w lokalu poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności.
PIT - w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w nieruchomości.
Dotyczy ustalenia, czy: - zasadne jest stanowisko Wnioskodawcy, że w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym) Przedmiotem Umowy jest „zorganizowana część przedsiębiorstwa” w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT; - Wnioskodawca powinien ustalić wartość początkową ŚT oraz WNiP, w rozumieniu i na potrzeby stosowania art. 17f ust. 1 ustawy o CIT, w wysokości ich wartości rynkowej;
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe w przypadku zawarcia z bankiem ugody (przewalutowanie kredytu, umorzenie wierzytelności wynikających z kredytu oraz w przypadku otrzymania świadczeń związanych z zastosowaniem ujemnego oprocentowania kredytu).
Zaniechanie poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe w przypadku zawarcia z bankiem ugody (przewalutowanie kredytu, umorzenie wierzytelności wynikających z kredytu oraz w przypadku otrzymania świadczeń związanych z zastosowaniem ujemnego oprocentowania kredytu).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata kredytu zaciągniętego w euro.