Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata jest dokonana przed złożeniem deklaracji VAT oraz w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem, gdy zapłata nastąpi po złożeniu deklaracji VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
W zakresie uwzględnienia otrzymanego skonta w podstawie opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
zmniejszenie podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzieleniem skonta przez dostawcę - jest nieprawidłowe, - odliczenie podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów w związku z udzieleniem skonta przez dostawcę - jest nieprawidłowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktur korygujących z tytułu udzielonego skonta, braku obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej i obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej w związku z rabatem z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Ustalenie właściwego okresu rozliczeniowego, w którym należy rozliczyć fakturę korygującą wystawioną w związku z udzielonym kontrahentowi rabatem z tytułu dokonania przez niego wcześniejszej zapłaty.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej z tytułu udzielonego skonta.
Zmniejszenie podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzieleniem skonta przez dostawcę
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów
Rozliczenie zmniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z otrzymaniem skonta.
1. W którym momencie Spółka, po otrzymaniu rabatu od sprzedawcy środka trwałego udzielonego po przyjęciu środka trwałego do użytkowania, zobowiązana jest do korekty zmniejszenia jego wartości początkowej, będącej podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 2. Od którego miesiąca Spółka zobowiązana jest do ustalania odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów od nowej wartości
Dotyczy ustalenia momentu korygowania przychodów podlegających opodatkowaniu, na podstawie wystawianych faktur korygujących - na podstawie art. 12 ust. 1 i ust. 3 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)
Pytanie podatnika dotyczy możliwości dokonania pomniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia o otrzymane skonto w stanie prawnym obowiązującym do dnia 31.05.2005 r.
Pytanie podatnika dotyczy możliwości dokonania pomniejszenia podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia o otrzymane skonto, w stanie prawnym po nowelizacji ustawy od podatków i usług tj. od dnia 1.06.2005 r.