Interpretacje

Interpretacja
11.07.2024 Podatki

Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.

Interpretacja
07.02.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.

Interpretacja
17.11.2023 Podatki

Opodatkowanie opisanych we wniosku wydatków dot. samochodów osobowych i samochodów ciężarowych ryczałtem od dochodów spółek.

Interpretacja
07.09.2023 Podatki

Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.

Interpretacja
27.04.2023 Podatki

Czy wydatki będące ceną nabycia samochodów będą stanowić koszty kwalifikowane nowej inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 6 Rozporządzenia PSI, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego, a w konsekwencji także pośrednio na wysokość dochodu podlegającego zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a Ustawy o CIT.

Interpretacja
01.07.2022 Podatki

Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych pracownikom należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako ukryte zyski w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, Czy wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z użytkowaniem samochodów służbowych powierzonych pracownikom należy opodatkować ryczałtem od przychodów spółek jako wydatki niezwiązane

Interpretacja
21.04.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy wydatki będące ceną nabycia Samochodów będą stanowić koszty kwalifikowane nowej inwestycji, o których mowa w § 8 ust. 1 pkt 2 oraz 6 rozporządzenia, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego, a co za tym idzie będą mogły wpływać na zwiększenie dostępnej pomocy publicznej w postaci zwolnienia podatkowego

Interpretacja
01.04.2022 Podatki

Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków eksploatacyjnych dla pojazdu typu chłodnia

Interpretacja
09.03.2020 Podatki

w zakresie określenia podstawy opodatkowania w związku z wniesieniem aportu składników majątku w postaci samochodów ciężarowych do spółki

Interpretacja
19.04.2019 Podatki

Mając na uwadze fakt, że Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej, wydatki związane z używaniem w działalności gospodarczej przedmiotowych samochodów Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przy zastosowaniu proporcji do posiadanego przez niego udziału w zysku.

Interpretacja
04.02.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.

Interpretacja
09.01.2015 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego.

Interpretacja
17.09.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% w związku z ponoszonymi przez Wnioskodawcę wydatkami eksploatacyjnymi oraz zakupem paliwa do pojazdów samochodowych typu wielozadaniowy van oraz w zakresie prawa do odliczenia 50% podatku z faktur dokumentujących zakup towarów i usług (np. wydatki eksploatacyjne i zakup paliwa) do ww. pojazdów samochodowych

Interpretacja
17.09.2014 Podatki

Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa i oleju napędowego służących do napędu pojazdów samochodowych.

Interpretacja
16.09.2014 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% w związku z ponoszonymi wydatkami eksploatacyjnymi oraz zakupem paliwa do pojazdów samochodowych typu wielozadaniowy van, prawa do odliczenia 50% podatku z faktur dokumentujących zakup towarów i usług (np. wydatki eksploatacyjne i zakup paliwa) do ww. pojazdów samochodowych oraz podatku dochodowego od osób

Interpretacja
29.08.2014 Podatki

Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do napędu samochodów wielozadaniowych.

Interpretacja
13.08.2014 Podatki

Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do napędu samochodu ciężarowego (bez ewidencji przebiegu pojazdu i VAT-26).

Interpretacja
09.10.2013 Podatki

W jaki sposób prawidłowo ustalić wartość początkową środka trwałego? (pytanie przedstawione we wniosku jako drugie)

Interpretacja
09.10.2013 Podatki

W którym miesiącu samochód ciężarowy można uznać za środek trwały? (pytanie przedstawione we wniosku jako pierwsze)

Interpretacja
24.04.2013 Podatki

Czy z punktu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ww. środek trwały może być używany w Pana firmie i może być źródłem przychodów i kosztów uzyskania przychodów, będąc jednocześnie zakupionym i rozliczonym w całości w firmie żony?

Interpretacja
02.04.2013 Podatki

Skutki podatkowe sprzedaży samochodu ciężarowego wykorzystywanego w prowadzonej przez Wnioskodawcę pozarolniczej działalności gospodarczej, niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Interpretacja
14.09.2012 Podatki

W myśl art. 22g ust. 4 ww. ustawy za koszt wytworzenia uważa się wartość, w cenie nabycia, zużytych do wytworzenia środków trwałych: rzeczowych składników majątku i wykorzystanych usług obcych, kosztów wynagrodzeń za prace wraz z pochodnymi i inne koszty dające się zaliczyć do wartości wytworzonych środków trwałych. Do kosztu wytworzenia nie zalicza się wartości własnej pracy podatnika, jego małżonka

Interpretacja
15.11.2011 Podatki

Czy prawidłowym jest ustalenie wartości początkowej jako ceny nabycia zwiększonej o koszty związane z zarejestrowaniem pojazdu, koszty prowizji bankowych, koszty odsetek od zaciągniętego kredytu oraz korekty o różnice kursowe naliczone od dnia nabycia pojazdu do dnia wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych?

Poprzednia Następna