Brak utraty prawa do opodatkowania CIT estońskim na skutek uzyskania włoskiego numeru podatkowego.
Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem w podatku dochodowego od osób prawnych
Ustalenie, czy przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę przekraczające 50% przychodów osiąganych z działalności Spółki, będą stanowiły przychody osiągane z transakcji, w związku z którymi wytwarzana jest wartość dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta nie jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT
Spełnienie warunku zatrudnienia wyrażonego w art. 28j ust. 2 pkt 2 updop w 2024 r. oraz ustalenie, kiedy Spółka straci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
W zakresie ustalenia czy wypłata przez Wnioskodawcę Przekształconemu przedsiębiorcy będącemu udziałowcem Spółki z o.o. środków pieniężnych, które już zostały opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej Przekształcanego przedsiębiorcy (art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych), będzie
Wybór formy opodatkowania ryczałtu oraz ustalenia, czy usługi pomocnicze (outsourcingowe) i wynagrodzenia Prezesa Zarządu stanowią ukryte zyski.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata wspólnikom spółki przekształconej wypracowanych przed dniem przekształcenia podzielonych zysków spółki jawnej przez spółkę przekształconą będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT po stronie spółki przekształconej, jeżeli spółka przekształcona będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem CIT w formie ryczałtu od dochodów spółek.
Rozpoznanie dochodu z tytułu ukrytego zysku, wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą lub innych kategorii wydatków, podlegających opodatkowaniu CIT estońskim.
Ustalenie, czy koszty z tytułu kar umownych, które ponosi Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą, które są związane z niezawinionymi przez Spółkę opóźnieniami w realizacji usług, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i będą tym samym podlegały opodatkowaniu estońskim CIT
W zakresie ustalenia, czy wypłata zysków wypracowanych przez spółkę jawną po jej przekształceniu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek (tzw. estoński CIT) w ratach (nawet w okresie kilku bądź kilkunastu lat) będzie wiązała się z powstaniem po stronie spółki przekształconej nieodpłatnego świadczenia z tytułu dysponowania środkami, podlegającymi wypłacie
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może po zarejestrowaniu przez sąd połączenia, tj. w 2024 r. zmienić formę opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek (tzw. CIT estoński) w oparciu o art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. a) w zw. z art. 28k ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, interpretowane w świetle art. 2a Ordynacji podatkowej.
1. Czy podjęta uchwała o rozwiązaniu Spółki zaprotokołowana przez notariusza, która powoduje rozpoczęcie procesu likwidacji Spółki, będzie miała wpływ na długość trwającego roku podatkowego Spółki, w którym uchwała została podjęta w związku z obowiązkiem zamknięcia ksiąg rachunkowych Spółki? 2. Czy w przypadku rozwiązania i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców KRS w czwartym trwającym roku
Skutki podatkowe związane z rezygnacją z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Czy wniesienie akcji Spółki do fundacji rodzinnej skutkować będzie obowiązkiem zapłaty ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto z dniem poprzedzającym dzień zaistnienia tego zdarzenia zgodnie z art. 28t ust. 3 ustawy o PDOP?
Czy w razie wyboru przez Spółkę opodatkowania Ryczałtem wynajmowanie przez Spółkę części Nieruchomości od Wspólnika na wyżej opisanych warunkach w okresie opodatkowania Ryczałtem będzie skutkować dla Spółki powstaniem dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT i w konsekwencji obowiązkiem zapłaty z tego tytułu Ryczałtu.
Spełnienie przez Spółkę warunku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
W zakresie przyjęcia, że wydatek na dodatkową odprawę pośmiertną na rzecz najbliższej rodziny zmarłego pracownika Spółki nie stanowi wydatku niezwiązanego z działalnością gospodarczą.
Obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego, a także dokonania rozliczenia i ustaleń, o których mowa w art. 7aa ustawy o CIT celem nie utracenia prawa do opodatkowania CIT estońskim.
Wypłata czynszu najmu magazynu przez Spółkę na rzecz wspólnika nie będzie stanowiła ukrytego zysku na podstawie art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Wynagrodzenie wypłacane na rzecz Podmiotu powiązanego z tytułu świadczonych usług transportowych nie stanowi ukrytego zysku, o którym mowa w art. 28m ust. 3 ustawy o CIT i tym samym nie podlega opodatkowaniu w myśl art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.