Uznanie, że kwota, wypłacona przez Sprzedającego na rzecz Kupującego, stanowi wynagrodzenia za czynności, wykonane przez Kupującego na rzecz Sprzedającego, moment powstania obowiązku podatkowego w związku z wypłatą kwoty oraz prawo do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego, wykazanego na fakturze dokumentującej wykonanie czynności, za które należna jest zapłata wynagrodzenia
Koszty uzyskania przychodu z tytułu uzyskania wynagrodzenia za rozwiązanie umowy o pracę.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Skutki podatkowe "zwrotnego" przeniesienia własności nieruchomości.
Otrzymane od klienta środki z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy lub rezygnacji z zamówienia będą stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług przez Spółkę na rzecz nabywcy, które będzie podlegać opodatkowaniu zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 8 ust. 1 ustawy.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Skutki podatkowe wypłaty odszkodowania z tytułu rozwiązania przedwstępnej umowy sprzedaży i zastosowania ulgi mieszkaniowej.
Opodatkowanie podatkiem VAT zwrotu udzielonej „ulgi” w ramach umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych z tytułu rozwiązania umowy z przyczyn leżących po stronie abonenta oraz sposobu dokumentowania tej czynności, uznanie za czynności niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT opłat za opóźnienie w zwrocie urządzenia abonenckiego oraz opłat za uszkodzenie i zagubienie urządzenia abonenckiego oraz
Opodatkowanie kar umownych naliczanych przez Spółkę za jednostronne rozwiązanie umowy z winy Klienta.
1. Czy w przypadku rozwiązania Umowy o utworzeniu PGK poprzez zgodne oświadczenie stron złożone w formie pisemnej w okresie istnienia PGK (tj. po rozpoczęciu pierwszego roku podatkowego PGK) nie znajdzie zastosowania ograniczenie przewidziane w art. 1a ust. 13 ustawy o CIT, wobec czego Spółki wchodzące obecnie w skład PGK będą mogły przystąpić do innej (nowej) PGK przed upływem trzech lat podatkowych
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
1. Czy kwota zapłaconego „Wynagrodzenia” w rozumieniu Porozumienia z Wydzierżawiającym tj. wynagrodzenia za przedterminowe rozwiązanie Umowy Dzierżawy, może zostać zaliczona przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych, tj. zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a jeśli tak to czy Wnioskodawca powinien ją ująć jako koszt w dacie poniesienia, zgodnie z art
prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur wystawionych przez wynajmujących z tytułu odszkodowania związanego z rozwiązaniem umowy najmu
1) Zasadność potrącenia z kwoty ustalonego odszkodowania zaliczki na podatek dochodowy. 2) Zasadność skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy wypłacone Wnioskodawcy wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, na skutek przywrócenia przez Sąd pracownika do pracy w wysokości zasądzonej wyrokiem Sądu, jest odszkodowaniem, które korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który stanowi, że wolne od podatku są inne odszkodowania otrzymane na podstawie wyroku sądowego do wysokości
Czy zwrotne przeniesienie własności nieruchomości przez Wnioskodawczynię na rzecz Zbywcy, które nastąpi w związku z rozwiązaniem umowy o dożywocie, będzie skutkowało zobowiązaniem do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu przez Wnioskodawczynię?
Czy zwrotne przeniesienie własności nieruchomości przez Wnioskodawcę na rzecz Zbywcy, które nastąpi w związku z rozwiązaniem umowy o dożywocie, będzie skutkowało zobowiązaniem do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tego tytułu przez Wnioskodawcę?
1. Czy zasądzona wyrokiem Sądu od pracodawcy na rzecz Wnioskodawczyni kwota z tytułu wynagrodzenia za cały okres pozostawania bez pracy na skutek przywrócenia przez Sąd Wnioskodawczyni do pracy jest wolna od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. l pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy tym samym pracodawca należnie pobrał zaliczkę i pomniejszył zasądzoną
Stwierdzić należy, że Wnioskodawca otrzymane od najemcy wynagrodzenie z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu może opodatkować zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne na podstawie art. 6 ust. 1a ww. ustawy.
w zakresie: możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odszkodowania wypłaconego na mocy porozumienia z Prezesem Zarządu z tytułu jego rezygnacji ze stanowiska jest prawidłowe; ustalenia, czy kursem przeliczeniowym dla wyliczenia kosztu uzyskania przychodów będzie średni koszt NBP z dnia poprzedzającego dzień złożenia rezygnacji przez Prezesa Zarządu z pełnionej funkcji jest prawidłowe.
Zwolnienie z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę na podstawie porozumienia.
Czy wydatek poniesiony na wypłatę odprawy pieniężnej dla pracownika, z którym rozwiązywana jest umowa o pracę, będzie kosztem uzyskania przychodu w sytuacji, gdy wypłacona odprawa nie wynika z przepisów powszechnie obowiązującego prawa (odprawa dobrowolna)?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kwoty odstępnego, wypłaconej na rzecz dzierżawcy w związku z rozwiązaniem umowy.
W przedstawionych okolicznościach kwotę wypłaconą na rzecz Kontrahenta z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy należy uznać za wynagrodzenie Kontrahenta z tytułu świadczonej na rzecz Spółki usługi opodatkowanej, w związku z czym Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturze wystawionej przez Kontrahenta.