Skutki podatkowe wynikające z umorzenia wierzytelności kredytowej w związku z zawarciem ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty stanowiącej wpłacone wcześniej raty kapitałowo-odsetkowe.
Czy przychody uzyskane z tytułu emerytury wypracowanej w Polsce i wypłacanej na rachunek w Polsce (złoty) powinny być opodatkowane w Polsce w zeznaniach składanych za rok 2023, a także w kolejnych latach podatkowych?
Skutki podatkowe zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Możliwość odliczenia poniesionych wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca małoletnie dziecko, po rozwodzie, za 2022 rok.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z ulgi prorodzinnej na małoletnią córkę, przy wykonywaniu władzy rodzicielskiej przez jednego rodzica po rozwodzie, w rozliczeniu za 2023 r. i lata następne.
Możliwość wspólnego rozliczenia z małżonką przychodów pochodzących z najmu.
Kwalifikacja przychodów z najmu garaży do odpowiedniego źródła oraz możliwość wspólnego ich rozliczenia z małżonkiem.
Uznać należy, że w sytuacji gdy nie podniósł Pan zarzutu przedawnienia zobowiązania cywilnoprawnego, to po Pana stronie nie powstał przychód podatkowy w postaci nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Kwota przekazana przez Pana w 2022 r. dobrowolnie na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych stanowi składki, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT. Zatem przysługuje Panu prawo odliczenia od dochodów przedmiotowej kwoty wpłaconej na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, w zeznaniu podatkowym za 2022 rok.
Brak możliwości rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko za 2021 rok i lata następne, oraz korekty zeznania za 2021, przy wychowywaniu przez oboje rodziców.
Ustalenie dochodu będącego podstawą opodatkowania wspólników spółki jawnej w 2021 r. w zw. ze zmianą w trakcie roku udziału w zyskach i stratach spółki jawnej.
Możliwość preferencyjnego rozliczenia dla osoby samotnie wychowującej, po rozwodzie, małoletnie dziecko.
Ustalenie przychodów, kosztów uzyskania przychodów oraz dochodu z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 r. w związku ze zmianą w trakcie roku podatkowego udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej w zw. ze zmianą osobową spółki.
W jaki sposób i za jaki okres powinienem jako wspólnik spółki jawnej ustalić przychody i koszty ich uzyskania, a co za tym idzie dochód z tytułu udziału w zyskach i stratach w spółce jawnej za 2022 rok?
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, który dotyczy możliwości rozliczania się jako osoba samotnie wychowująca dziecko oraz dokonywania odliczeń w ramach tzw. ulgi prorodzinnej.
Preferencyjne rozliczenie dla osoby samotnie wychowującej małoletnie dziecko za rok 2020 i 2021.