Interpretacje

Interpretacja
19.11.2024 Podatki

Skutki podatkowe przeniesienia własności nieruchomości w ramach świadczenia w miejsce wykonania (datio in solutum).

Interpretacja
19.07.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: - w przypadku, gdy Spółka posiada przychody z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług projektowych, których jednym z elementów jest przeniesienie na Klientów majątkowych praw autorskich, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”

Interpretacja
23.04.2024 Podatki

Wydanie Nieruchomości stanowiącej działki nr 1 oraz działki 6 - wydzielonej z działki 2 i działki nr 4 i 5 - wydzielonych z działki nr 3 zgodnie z decyzją Wojewody (…) w zamian za odszkodowanie, nie stanowiło czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy, a więc uzyskane odszkodowanie nie stanowiło wynagrodzenia za czynność podlegającą opodatkowaniu

Interpretacja
04.12.2023 Podatki

1. Czy wypłaty należności z tytułu wynagrodzenia wynikającego z Umowy w kwocie do 2 milionów złotych należy zakwalifikować jako zyski przedsiębiorstwa, co nie pociąga za sobą obowiązku poboru przez Wnioskodawcę podatku jako płatnika tzw. „podatku u źródła”, czy też raczej do źródła przychodów, o którym mowa w art. 12 UPO z Austrią i w konsekwencji tej kwalifikacji należy pobrać od Wykonawcy na podstawie

Interpretacja
19.09.2023 Podatki

Wpływ zapisów umowy zawartej pomiędzy stronami co do przeniesienia własności form, a data powstania przychodu z tytułu ich sprzedaży oraz ustalenie momentu poniesienia kosztów podatkowych

Interpretacja
28.06.2023 Podatki

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja
30.03.2023 Podatki

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (IP BOX)

Interpretacja
23.01.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego).

Interpretacja
04.01.2023 Podatki

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).

Interpretacja
08.12.2022 Podatki

PIT - w zakresie skutków podatkowych przeniesienia prawa własności 49% udziałów w spółce z o.o. oraz części wierzytelności z tytułu pożyczek.

Interpretacja
07.12.2022 Podatki

Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.

Interpretacja
19.08.2022 Podatki

Skutki podatkowe wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania udziału w prawie własności do majątków wspólników tej spółki.

Interpretacja
19.08.2022 Podatki

Skutki podatkowe wycofania nieruchomości ze spółki jawnej i przekazania udziału w prawie własności do majątków wspólników tej spółki.

Interpretacja
08.12.2021 Podatki

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)

Interpretacja
30.11.2021 Podatki

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)

Interpretacja
22.09.2021 Podatki

Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania na cel mieszkaniowy jakim jest dokonanie wpłat na poczet nabycia nieruchomości (lokalu mieszkalnego) od dewelopera, należy uznać za wypełnienie warunku zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
15.09.2021 Podatki

Czy nieodpłatne wycofanie opisanej w opisie zdarzenia przyszłego nieruchomości (udziału w nieruchomości) z majątku Spółki na rzecz Wnioskodawcy, proporcjonalnie do posiadanego przez Wnioskodawcę udziału w zysku, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
26.07.2021 Podatki

Brak umowy przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości ma skutek w postaci braku nabycia własności tego lokalu, a tym samym powoduje brak spełnienia warunków do skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy

Interpretacja
07.04.2021 Podatki

Przeniesienie własności aktywów na Spółkę (Wnioskodawcę) w drodze wykonania umowy zastawu nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to bowiem czynność, która nie mieści się w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
19.02.2021 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów odpłatnego zbycia (sprzedaży nieruchomości) sumy wekslowej oraz spłaty zobowiązania hipotecznego (zobowiązania osobistego przewłaszczającego)

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawca nie posiada aktu własności ziemi na 2 z 13 działek wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

Interpretacja
19.05.2016 Podatki

Opodatkowanie podatkiem VAT odszkodowania uzyskanego w związku z przeniesieniem z mocy prawa prawa własności nieruchomości.

Interpretacja
05.05.2016 Podatki

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym transakcja wymiany udziałów polegająca na nabyciu przez Wnioskodawcę udziałów SpZoo nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym transakcja umorzenia dobrowolnego udziałów SpZoo (zbycia udziałów SpZoo przez Wnioskodawcę na rzecz SpZoo w celu ich umorzenia) będzie podlegała podatkowi od czynności

Interpretacja
09.02.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie potwierdzenia, czy przeniesienie własności (sprzedaż) złomu powstałego w wyniku przeprowadzenia fizycznej likwidacji przyrządu, którego cena nabycia została zaliczona do wydatków inwestycyjnych - przed upływem 5 lat od daty wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych, będzie skutkowało koniecznością pomniejszenia wielkości poniesionych wydatków inwestycyjnych

Poprzednia Następna