Powstanie przychodu w ryczałcie z tytułu wpłat za wyżywienie dzieci w przedszkolu/żłobku przekazywane firmie cateringowej.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów z tytułu wynagrodzenia dyrektora placówki oraz z tytułu świadczonych na rzecz placówki usług przewozu uczniów, pokrytych środkami z dotacji oświatowej.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe w części dotyczącej możliwości złożenia korekt zeznań podatkowych za lata 2020-2021 oraz prawidłowe w pozostałej części – wynagrodzenie dyrektora przedszkola.
Stawka ryczałtu w celu opodatkowania wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Stawka ryczałtu od wynagrodzenia dyrektora przedszkola/szkoły sfinansowanego z dotacji.
Zmiana sposobu opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej z zasad ogólnych na zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%. Możliwość opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% otrzymanego wynagrodzenia z dotacji oświatowej z Urzędu Miasta jako dyrektor placówki.
Możliwość opodatkowania wynagrodzenia pokrytego środkami z dotacji oświatowej stawką podatku ryczałtowego w wymiarze 3%.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzenia dyrektora niepublicznego przedszkola
Czy wydatki niepublicznego przedszkola lub szkoły, niesfinansowane bezpośrednio ze środków przyznanych w ramach dotacji, to jest niepokryte ze źródła przychodów: dotacji oświatowej otrzymanej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego (nieprzedstawione do rozliczenia dotacji, a tym samym dotacja oświatowa nie została przeznaczona na pokrycie takich wydatków) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów
W zakresie opodatkowania odsetek otrzymanych na podstawie wyroku sądowego z tytułu zaniżenia dotacji dla niepublicznego przedszkola.
Środki wpłacane przez rodziców za wyżywienie dzieci korzystających z usług wychowania przedszkolnego stanowią przychód z prowadzonej działalności gospodarczej, który – zgodnie z zasadami ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – należy opodatkować.
brak uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług oraz braku opodatkowania podatkiem VAT pobieranych opłat za pobyt dzieci w przedszkolu ponad podstawę programową oraz wyżywienie dzieci w przedszkolu publicznym