w zakresie sposobu i momentu zaliczenia wskazanych we wniosku wydatków do kosztów podatkowych - jest nieprawidłowe.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przekazanej nieodpłatnie właścicielowi inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy przy obliczeniu wielkości ulgi we wpłatach zysku na rzecz budżetu państwa, o której mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z 18 października 2010 r. w sprawie ulg we wpłatach z zysku przedsiębiorstw państwowych oraz jednoosobowych spółek Skarbu Państwa wykonujących zadania na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa (Dz. U. nr 205 poz. 1354) Wnioskodawca może w wartości przychodów ze sprzedaży
Czy w wyniku wniesienia opisanych powyżej Nieruchomości i nakładów tytułem wkładu do Spółki Komandytowej, Spółka uzyska przychód, o którym mowa w przepisach art. 12 ust. 1 lub art. 14 ust. 1 UPDOP?
Czy ponosząc wydatki w postaci realizacji wypłat wynagrodzeń na rzecz pracowników i realizując płatności na rzecz ZUS dotyczące składek, Wnioskodawca ma prawo zaliczyć wymienione rodzaje wydatków do podatkowych kosztów uzyskania przychodów?
Którą kwotę podatku dochodowego należy uwzględniać przy obliczaniu podstawy do ustalenia należnej zaliczki 15% wpłaty z zysku?
Przedsiębiorstwo Państwowe w upadłości występuje z zapytaniem czy ma obowiązek dokonywania wpłat z zysku osiągniętego ze sprzedaży rzeczy obciążonych hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym.
czy dokonane na podstawie aktów notarialnych oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste oraz nieodpłatne przeniesienie własności na rzecz Spółki skutkuje powstaniem przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (zwanej dalej ustawą).
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń wypłaconych pracownikom przedsiębiorstwa przekształconego w spółkę z o.o.
Przedsiębiorstwo zostało wniesione do spółki z o.o. jako aport Skarbu Państwa, stanowiący przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 551 kodeksu cywilnego. Z dniem 31.12.2003 r. spółka jako następca prawny przedsiębiorstwa państwowego wstąpiła we wszelkie prawa i obowiązki przedsiębiorstwa państwowego, bez względu na charakter stosunku prawnego, z którego te prawa i obowiązki wynikały. Czy zgodnie z obowiązującymi
Czy sprzedaż nabytego budynku, będącego wcześniej składnikiem przedsiębiorstwa przekazanego Spółce do odpłatnego używania, jest zwolniona od podatku od towarów i usług?