Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca będzie mógł dokonać potrącenia zryczałtowanego wynagrodzenia płatnika, o którym mowa w art. 28 §1 Ordynacji podatkowej, obliczonego od terminowo wpłaconych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za okres nieobjęty przedawnieniem zobowiązań podatkowych, z aktualnie i w przyszłości obliczanych i pobieranych zaliczek na podatek
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów przedawnionych wierzytelności i kosztów procesu.
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru przedsiębiorców z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania
Obowiązek informacyjny po stronie banku w związku z przedawnieniem roszczenia.
W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosków o wydanie zaświadczeń, że zobowiązania podatkowe z tytułu nabycia darowizn się przedawniły.
W zakresie skutków podatkowych złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia, że zobowiązanie podatkowe z tytułu nabycia spadku się przedawniło.
Ustalenie skutków podatkowych w związku z przedawnieniem roszczenia wskazanego w informacji PIT-8C przesłanej przez Bank.
W zakresie ustalenia czy przysługiwało odliczenie podatku VAT w okresie od stycznia 2013 r. do listopada 2016 r., jeśli nie otrzymywali Państwo faktur VAT i nie dysponowali nimi oraz czy przysługuje Państwu odliczenie podatku VAT od zasądzonych kwot brutto w wyroku.
W zakresie obowiązków informacyjnych związanych z przedawnieniem się roszczenia Banku o spłatę wierzytelności dłużnika wobec Banku.
Obowiązki płatnika w sytuacji przedawnienia roszczenia w stosunku do dłużnika będącego osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej.
Czy wydatki na prace o charakterze przeglądowo-remontowym stanowią koszt uzyskania przychodu jednorazowo, tj. w dacie ich poniesienia, pomimo rozliczania tych samych kosztów dla celów bilansowych w czasie? Czy do upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego w przypadku poniesionych przez Spółkę w latach wcześniejszych wydatków na prace o charakterze przeglądowo-remontowym Spółka ma prawo dokonać
W momencie przedawnienia zobowiązania pożyczkowego powstał przychód podatkowy, w myśl art. 11 ust. 1 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w wyniku przeprowadzenia procedury Wykupu po stronie Wnioskodawcy nie wystąpi przychód z tytułu nieodpłatnego przysporzenia zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Czy Spółka miała prawo do pomniejszenia przychodów podatkowych w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona faktura korygująca na mocy wyroku sądowego, który uprawomocnił się 26 maja 2021 r.?
Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczenia rozważanych kwot umorzonych Wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów.
wydanie interpretacji w zakresie obowiązku wystawienia PIT-8C dłużnikowi z tytułu przedawnienia wierzytelności pożyczkowej
wydanie interpretacji w zakresie obowiązku wystawienia PIT-8C dłużnikowi z tytułu przedawnienia wierzytelności pożyczkowej
Samo przedawnienie roszczenia z tytułu udzielonego kredytu gotówkowego nie powoduje powstania przychodu z nieodpłatnego świadczenia w świetle art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wierzyciel – nie powinien wystawiać WnioskodawcyPIT-8C.
Obowiązki płatnika w sytuacji przedawnienia roszczenia w stosunku do dłużnika będącego osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej