Obowiązki płatnika w związku z pokryciem kosztów noclegów i wyżywienia oraz ewentualnych kosztów szkoleń zewnętrznych Członków Rady Nadzorczej na posiedzeniu wyjazdowym.
Skutki podatkowe podpisania ugody z bankiem – zaniechanie poboru podatku.
Obowiązki płatnika w związku z nieodpłatnym świadczeniem otrzymanym przez zleceniobiorców świadczących usługi opieki domowej w postaci kosztów wyżywienia i pobytu za granicą.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i wypłaty określonej kwoty.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w związku z zawarciem ugody z bankiem.
Zbycie składników majątkowych jako przedsiębiorstwa lub ZCP oraz uznanie podatkowej wartości netto zbywanych składników za koszty podatkowe.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i otrzymania „kwoty dodatkowej”.
Skutki podatkowe zawarcia umowy zlecenia o charakterze powierniczym.
Skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki komandytowej bez wynagrodzenia.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w związku z planowanym Podziałem, powstanie przychód po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8c w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 3e ustawy o CIT. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w związku z planowanym Podziałem, powstanie przychód po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 8d ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki bez wynagrodzenia.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Skutki podatkowe wypłaty zysków po przekształceniu spółki jawnej w spółkę komandytową.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki komandytowej bez wynagrodzenia.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczki, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wspólnika, który udzielił Spółce pożyczki, przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, że Połączenie - realizowane poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą, na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych, w zamian za udziały, jakie wydane zostaną dotychczasowym wspólnikom Spółki Przejmowanej, nie będzie skutkowało powstaniem przychodu do opodatkowania w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Zainteresowanego