W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w zamian za składniki majątku osobistego – środki pieniężne pochodziły z darowizny od mamy Wnioskodawczyni, które weszły do majątku osobistego Wnioskodawczyni.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki operacyjnej i umowy pożyczki partycypacyjnej w wykonaniu Ugody z Wierzycielami.
Wpłata dodatkowego kapitału na kapitał akcyjny PSA przez akcjonariusza nie spowoduje obowiązku zapłaty PCC, ponieważ umowa PSA czy też jej zmiana – a więc również wpłata dodatkowego kapitału - nie jest objęta regulacją uPCC.
Skoro pożyczka podlegała opodatkowaniu VAT – była z tego podatku zwolniona, to w analizowanej sprawie ma zastosowanie art. 2 pkt 4 lit. b) uPCC.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego zawartej przez jednego z małżonków, w sytuacji gdy nabycie nieruchomości nastąpi do majątku osobistego Wnioskodawcy – zostanie nabyta w zamian za składniki majątku osobistego (środki pieniężne pochodzące z darowizny od mamy Wnioskodawcy).
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zamiany lokali mieszkalnych, gdy wartości zamienianych lokali są takie same.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i sprzedaży lokalu w trybie przetargowym.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży domu jednorodzinnego typu bliźniak.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
Skutki podatkowe określenia podstawy opodatkowania przy umowie sprzedaży.
Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.
W zakresie sposobu określenia wartości rynkowej przedmiotu czynności cywilnoprawnej.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziałów w prawie współwłasności Nieruchomości mieszkaniowej.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania nabycia nieruchomości.
Możliwość zastosowania wyłączenia podatkowego, o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabyciem w ramach umowy sprzedaży nieruchomość w celu realizacji zadań statutowych uczelni.
W zakresie skutków podatkowych nabycia od Spółki wierzytelności wymagalnych lub wierzytelności niewymagalnych i wierzytelności dochodzonych na drodze sądowej.
W zakresie skutków podatkowych nabycia Wierzytelności oraz zwrotnego przeniesienia Wierzytelności dokonanego w ramach kompleksowej Usługi Sekurytyzacji.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości.