Poniesione przez Wnioskodawcę wydatki na wyżywienie dla pracowników mobilnych stanowią przychód tych pracowników ze stosunku pracy w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 12 ust. 1 ustawy o PIT. W konsekwencji na Wnioskodawcy z tego tytułu ciążą obowiązki płatnika związane z obliczeniem i pobraniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych na podstawie art. 32 ust. 1 ww. ustawy.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem akcyzowym lub możliwość zastosowania stawki 0 zł z tytułu zużycia oleju.
Sfinansowanie przez pracodawcę noclegów w hotelach, paliwa, opłat za parkowanie, opłat za korzystanie z autostrad pracownikom mobilnym.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem akcyzowym sprzedaży paliw silnikowych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od akcyzy paliwa lotniczego, używanego do statków powietrznych, do świadczenia odpłatnych usług lotniczych w postaci pokazu lotniczego
Uznanie wydatku na zakup klimatyzatora za koszt do obliczenia wskaźnika nexus. Odliczenie kosztów paliwa do samochodu oraz wyposażenia biura w odpowiedniej proporcji od dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Nieuznanie sprzedaży stacji paliw za ZCP oraz zwolnienie z opodatkowania z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi (czynsz najmu, cena paliwa i innych wydatków).
Czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu sprzedaży, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami oraz czy do wartości przychodu Spółki w odniesieniu do świadczonych w przyszłości przez Wnioskodawcę usług komisu zakupu, powinna być wliczana wartość wynikająca z obrotu towarami?
Zwolnienie od akcyzy, na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy, paliwa lotniczego o kodzie CN 2710 12 31
Skutki podatkowe w VAT dotyczące ustalenia w formie decyzji administracyjnej treści umowy o powierzenie obowiązków operatora systemu przesyłowego paliwa.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przesyłania faktury w formie PDF za wydanie faktury.
W zakresie określenia stawki akcyzy względem wyrobu klasyfikowanego do kodu CN 3824 99 93.
Czy zgodnie z art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT Wnioskodawca powinien uznać, że transakcje w zakresie wynajmu u podmiotu powiązanego spółki komandytowej nieruchomości handlowo-magazynowych ,placów parkingowych itp. stanową tzw kategorię ukrytych zysków, a w konsekwencji Wnioskodawca powinien te transakcje opodatkować i zaliczyć do kategorii ukrytych zysków.
Wskazana w opisie sprawy okoliczność, że objęty wnioskiem wyrób będzie przeznaczony do celów innych niż opałowe, jako dodatki lub domieszki do paliw opałowych, do napędu silników spalinowych albo jako dodatki lub domieszki do paliw silnikowych, nie oznacza że nie jest on wyrobem akcyzowym i że nie podlega opodatkowaniu podatkiem.
Czy uiszczone przez Spółkę wynagrodzenie, wynikające z umownej klauzuli TOP, będzie stanowiło dla niej koszt uzyskania przychodów. (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (20.59.42.0).
Wnioskodawca nie będzie mieć prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę 100% podatku naliczonego od wydatków związanych z zakupem i eksploatacją samochodu osobowego udostępnianego członkowi zarządu.
Prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży usług mycia i czyszczenia aut.
Uznanie zespołu składników za zakłady energochłonne uprawnione do korzystania ze zwolnienia od akcyzy nabywanych wyrobów gazowych
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną