Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - wydatkowanie środków pieniężnych z własnych oszczędności na zapłatę transzy na nabycie od dewelopera lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość przed uzyskaniem przychodu z odpłatnego zbycia nieruchomości; wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia działek na własne cele mieszkaniowe, tj. na wykończenie (remont) lokalu mieszkalnego stanowiącego
Skutki podatkowe otrzymania oszczędności z konta emerytalnego w USA.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a spłata kredytu na zbyty lokal mieszkaniowy, oraz zakup, wykończenie, urządzenie lokalu mieszkaniowego, zakup garażu
W przypadku wydatkowania przez Zainteresowanych oszczędności z kasy mieszkaniowej do końca roku podatkowego, w którym zostały wycofane, na nabycie lokalu mieszkalnego służącego do zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych położonym w Norwegii, tj. poza granicami Polski, nie jest zgodne z celami systematycznego oszczędzania i pozbawia Ich zgodnie z art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o niektórych formach
W zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego dotyczącego wydatków na nabycie domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej, oraz wydatków na nabycie prawa do udziału w działce drogowej
Wpłata środków pieniężnych przez syna na konto Wnioskodawczyni (czynność techniczna).
W zakresie skutków podatkowych zwrotu środków zgromadzonych na IKZE.
Czy w momencie uzyskania spadku (po mamie) w postaci 1/2 prawa do własnościowego spółdzielczego lokalu mieszkalnego, środki zgromadzone na rachunku kasy mieszkaniowej Wnioskodawca może przeznaczyć na spłatę drugiego spadkobiercy (brata) z zachowaniem ulgi na oszczędzanie?
Skutki podatkowe wypłaty dobrowolnie gromadzonych środków pieniężnych w Szwecji.
W wyniku wycofania środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowo-kredytowym oraz wydatkowania ich na cele inne niż mieszkaniowe, zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 27a ust. 13 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2002 r., tj. nastąpiła utrata prawa do ulgi podatkowej, jednakże w części z której skorzystała Wnioskodawczyni.
Czy wnioskodawca jest zobowiązany złożyć korekty zeznań PIT-37 za lata 2002 r. do 2004 r. i zwrócić odzyskany z tego tytułu podatek?
Czy odkupując część działki, znajdującej się na terenie przeznaczonym pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej wolnostojącej, za wycofane po okresie systematycznego oszczędzania oszczędności zgromadzone w Kasie Mieszkaniowej i stając się jedynym właścicielem, Wnioskodawczyni spełni obowiązki wynikające z ulgi kasa mieszkaniowa dotyczące zainwestowania oszczędności?
Ustalenie jakie wpłaty składają się na sumę wpłat na IKE przy wyliczaniu wskaźnika stanowiącego udział sumy wpłat na IKE do wartości środków zgromadzonych na IKE przy dokonywaniu zwrotu częściowego i kolejnych częściowych zwrotów oraz przy zwrocie całkowitym następującym po zwrotach częściowych.
Ustalenie jakie wpłaty składają się na sumę wpłat na IKE oraz co należy brać do ustalenia wartości środków zgromadzonych na IKE przy ustalaniu dochodu oszczędzającego w przypadku gdy następuje zwrot całkowity lub częściowy środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym.
Czy w przypadku wycofania pieniędzy z kasy mieszkaniowej i wydatkowania na inne cele niż określone w umowie o kasie mieszkaniowej wystąpią skutki podatkowe?
utrata uprawnień do korzystania z ulgi z tytułu systematycznego oszczędzania w kasie mieszkaniowej
Czy zaliczkę zapłaconą przed założeniem dyspozycji wycofania oszczędności można potraktować jako wydatek poniesiony ze środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej oraz czy wartość działki budowlano-rolnej można zaliczyć na poczet wydatków przeznaczonych na cele mieszkaniowe czy tylko jej część budowlaną?
Przeznaczenie środków zgromadzonych w kasie mieszkaniowej na cel zgodny z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, a nie wskazany w umowie o kredyt kontraktowy.
W okresie od listopada 2000 r. do lipca 2005 r. Podatnik gromadził oszczędności na rachunku oszczędnościowo-kredytowym. W chwili obecnej rozważa różne możliwości wydatkowania zaoszczędzonych środków. Jedną z nich jest przeznaczenie wycofanych z Kasy Mieszkaniowej środków na zakup dwóch odrębnych nieruchomości, tj.lokalu mieszkalnego oraz działki budowlanej,dwóch działek budolanych,udziału w nieruchomości
Czy zgromadzone na koncie kasy mieszkaniowej środki pieniężne w okresie od stycznia 2001 r. do marca 2005 r. wycofując je można przeznaczyć na:zakup działki wraz z budynkiem mieszkalnym, koszty notarialne,opłacenie projektu przyłącza wody z wykonaniem tego przyłącza z sieci miejskiej oraz remont budynku mieszkalnego?
Jak ustalić podstawę opodatkowania w przypadku zaistnienia zdarzenia powodującego opodatkowanie dochodu uzyskanego z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym, tj. jak określić "sumę wpłat", o której mowa w art. 30 ust. 3a updof?