Ustalenie, czy Spółka może zaliczyć wypłacone kwoty odsetek do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.
Uznanie za koszt uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem odsetek i kosztów postępowania.
Spółka nie ma prawa skorzystać ze zwolnienia wymienionego w art. 21 ust. 3 ustawy CIT przy wypłacie odsetek. Spółka, jako płatnik, może zastosować obniżoną (5%) stawkę WHT na podstawie Konwencji między Rzecząpospolitą Polska a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku
W zakresie ustalenia: 1) czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań odsetkowych B 2 wobec B z tyt. pożyczki na skutek Likwidacji i wykreślenia B 2 z KRS, po stronie Spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, 2) czy wartość niespłaconego i nieprzedawnionego zobowiązania pożyczkowego, które pozostanie w B 2 na dzień zakończenia jej Likwidacji będzie
Samo zawarcie umowy subrogacji pożyczki (zmiana pożyczkodawcy) nie spowoduje obowiązku pobrania przez płatnika podatku u źródła. Płatnik jest zobowiązany do poboru podatku u źródła jeśli dokonuje wypłat na podstawie art. 21 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 ustawy o CIT. Jak wynika z wniosku Wnioskodawca nie będzie dokonywał wypłat odsetek ani innych należności wobec Dotychczasowego Pożyczkodawcy lub Nowego
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zasądzonego wyrokiem zadośćuczynienia i ustawowych odsetek za opóźnienie w jego wypłacie, wypłaconych na rzecz pracownika, który uległ wypadkowi przy pracy.
Brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług z tytułu wypłaty zaległego wynagrodzenia oraz zasądzonych odsetek ustawowych za opóźnienie oraz brak obowiązku wystawienia faktury w związku z zasądzonym wynagrodzeniem.
Moment ujęcia w kosztach uzyskania przychodu zasądzonych wyrokiem opłat z tytułu zaległego czynszu i odsetek.
Sposób rozliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty przez dłużników odsetek wynikających z nabytych wierzytelności pożyczkowych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kwoty skapitalizowanych odsetek zasądzonych wyrokiem oraz odsetek od tych skapitalizowanych odsetek.
Stosowanie niektórych warunków zwolnienia określonego w art. 21 ust. 3 ustawy CIT.
W zakresie ustalenia: 1) czy w przypadku wygaśnięcia zobowiązań A wobec A 1 na skutek konfuzji w wyniku otrzymania przez A majątku likwidacyjnego A 1, po stronie Spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, 2) czy przekazanie Spółce w wyniku likwidacji A 1 majątku tej spółki w postaci przysługującej wierzytelności wobec A z tytułu udzielonej Spółce pożyczki
W zakresie ustalenia: 1) czy w przypadku wygaśnięcia zobowiązań A wobec A 5 na skutek konfuzji w wyniku otrzymania przez A majątku likwidacyjnego A 5, po stronie Spółki powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, 2) czy przekazanie Spółce w wyniku likwidacji A 5 majątku tej spółki w postaci przysługującej wierzytelności wobec A z tytułu udzielonej Spółce pożyczki
Skutki podatkowe wynikające z umorzenia wierzytelności kredytowej w związku z zawarciem ugody z bankiem oraz otrzymania kwoty stanowiącej wpłacone wcześniej raty kapitałowo-odsetkowe.
Skutki podatkowe otrzymania w związku z zawarciem ugody z bankiem kwoty stanowiącej zwrot rat kapitałowo-odsetkowych oraz kwoty tytułem odsetek za opóźnienie.
Skutki podatkowe dotyczące umorzenia wierzytelności dotyczącej kredytu hipotecznego oraz otrzymania przez wnioskodawcę kwoty wynikającej z zawarcia ugody z bankiem.
Skutki podatkowe zwrotu nadpłaconch rat kapitałowo-odsetkowych oraz odsetek za opóźnienie w wyniku unieważnienia umowy kredytu hipotecznego.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek/kredytów wykorzystanych m.in. na sfinansowanie wytworzenia środków trwałych
Czy konwersja Pożyczek nie spowoduje powstania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przychodu podatkowego po stronie Udziałowców, a tym samym Spółka nie będzie zobowiązana jako płatnik do poboru podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu konwersji Pożyczek.
Dotyczy ustalenia do którego źródła przychodów Spółka powinna zaliczyć przychody oraz koszty