Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wycofania nieruchomości do majątku prywatnego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem nieruchomości do majątku prywatnego z przeznaczeniem na dalszy najem niemieszkalny.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Sposób określenia podstawy opodatkowania z tytułu nieodpłatnej dostawy gruntów ze znajdującymi się na nich budynkami/budowlami.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa własności do Technologii.
Nieodpłatne wycofanie Nieruchomości ze Spółki będzie stanowić dostawę towarów zwolnioną z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Przy nieodpłatnym wycofaniu Nieruchomości z majątku Spółki, przekazując ją na cele osobiste Wspólników, po upływie 10 lat od dnia nabycia, na Wnioskodawcy nie będzie ciążyć obowiązek korekty kwoty podatku odliczonego. Przy nieodpłatnym wycofaniu Samochodów
Brak opodatkowania nieodpłatnego wycofania z majątku Spółki nieruchomości do prywatnego majątku wspólników na cele osobiste oraz niepodlegania opodatkowaniu nieodpłatnego wycofania z majątku Spółki nieruchomości i przekazania ich do majątku prywatnego w celu wynajmu prywatnego oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości z działalności gospodarczej
W zakresie zastosowania zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla czynności wydania występującemu wspólnikowi nieruchomości.
Przekazywanie przez Spółkę nagród rzeczowych pracownikom spółek powiązanych i ich bliskim (np. dzieciom, wnukom) stanowi/stanowić będzie dostawę towarów opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, tym samym, Wnioskodawca powinien naliczyć w odniesieniu do tej czynności podatek VAT należny. Natomiast przekazywanie przez Spółkę nagród rzeczowych swoim pracownikom i bliskim swoich pracowników (np. dzieciom
Ustalenia, czy nieodpłatne przekazanie majątku Jednostkom – posiadającym odrębną osobowość prawną – podlega opodatkowaniu.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz własności posadowionego na tym gruncie budynku do majątku wspólników Spółki, w części odpowiadającej przysługującym im udziałom w zyskach i stratach spółki komandytowej
ustalenie czy wypłata przez Spółkę dywidendy w formie niepieniężnej poprzez przeniesienie na rzecz akcjonariusza prawa własności samochodu osobowego lub samochodów osobowych będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług
Ustalenie czy wypłata przez Spółkę zysku w formie niepieniężnej poprzez przeniesienie prawa własności nieruchomości na rzecz wspólnika będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego wydania przez Spółkę towarów (nagród) w ramach organizowanej loterii
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na wymianie wadliwego towaru na podobny towar wolny od wad w ramach gwarancji.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności polegającej na zastąpieniu przeterminowanych towarów Spółki znajdujących się u Kontrahentów na takie same towary pełnowartościowe oraz w zakresie opodatkowania czynności polegającej na zastąpieniu przeterminowanych towarów Spółki znajdujących się u Kontrahentów na towary pełnowartościowe innego rodzaju
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów na rzecz wspólników spółki.
Prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego przeznaczonego na nagrodę dla uczestników akcji promocyjnych.
Czynność polegająca na zastąpieniu towarów przeterminowanych (lub takich, dla których upływ terminu przydatności się zbliża), znajdujących się u sprzedawców będących bezpośrednimi kontrahentami Spółki, na takie same lub podobne pełnowartościowe towary, nie stanowi odpłatnej dostawy towarów i nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy Miasto i Gmina prawidłowo określiła podstawę opodatkowania z tytułu wniesienia do Spółki wkładu niepieniężnego (aportu)?
Czy Wnioskodawca w związku z wydaniem pojedynczych egzemplarzy Wyrobów innym podmiotom celem umożliwienia tym podmiotom określenia czy posiadają zdolność do wyprodukowania dla Wnioskodawcy wyrobów o takim wyglądzie, walorach estetycznych i użytkowych jak przekazany im nieodpłatnie Wyroby, ma obowiązek naliczenia podatku należnego na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Opodatkowanie zużycia: wody, soków, kawy, herbaty i cukru przez pracowników i kontrahentów. Zwrot kosztów okularów korekcyjnych. Prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Opodatkowanie zużycia: wody, soków, kawy, herbaty i cukru przez pracowników i kontrahentów. Zwrot kosztów okularów korekcyjnych. Prawo do odliczenia podatku naliczonego.