Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Wydatek na zakup miejsca postojowego nieprzynależnego nieruchomości nie może zostać doliczony do kosztów zakupu mieszkania w ramach zastosowania zwolnienia przedmiotowego.
Uznanie usługi najmu i miejsca postojowego jako usługi kompleksowej, oraz zwolnienia od podatku dostawy lokalu.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej odpisów amortyzacyjnych oraz wskazanych we wniosku wydatków dotyczących lokalu mieszkalnego wykorzystywanego w części w tej działalności
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących realizację zadania.
Zastosowanie stawki 8% podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w części wspólnej i gruncie oraz w wybranych przypadkach komórką lokatorską i/lub Miejscem Postojowym.
zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych (na mocy art. 17 ust. 1 pkt 44) dochodów pochodzących z opłat za korzystanie z miejsc postojowych na terenie należącym do Wspólnoty
Nieuznanie za kompleksową usługę wynajmu lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym osobie fizycznej na jej cele mieszkaniowe, brak zwolnienia z podatku VAT do całości świadczenia.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do pomniejszenia przychodu o koszty uzyskania przychodu w postaci: odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej mieszkania (uwzględniającej wydatki na wykończenie), odsetek od rat kredytu hipotecznego faktycznie zapłaconych, wydatków z tytułu czynszu i energii elektrycznej - w takiej proporcji, w jakiej powierzchnia pomieszczenia
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia Lokalu Mieszkalnego wraz z Udziałem w Nieruchomości Wspólnej oraz Miejsca Postojowego.
Wnioskodawczyni ma zamiar przeznaczyć całość przychodu uzyskanego z tytułu sprzedaży nieruchomości otrzymanej w darowiźnie na częściową spłatę zaciągniętego wspólnie z mężem kredytu mieszkaniowego hipotecznego oraz odsetek od tego kredytu, którym sfinansowany był zakup wchodzącego w skład wspólnego majątku, na zasadzie wspólności majątkowej, lokalu mieszkalnego służącego zaspokajaniu własnych potrzeb
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego
Opodatkowanie przychodów z tytułu umów najmu miejsc postojowych zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w ramach najmu prywatnego
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od nabycia lokalu użytkowego z miejscem parkingowym.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy nieruchomości.
Dokumentowanie zwrotu nieruchomości w związku z ugodą sądową oraz opodatkowanie dostawy nieruchomości.
Czy wprowadzona dodatkowa opłata dla właścicieli i najemców korzystających z miejsc postojowych będzie objęta zwolnieniem, o którym mowa w art. 17 ust.1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tzn. czy w sytuacji gdy opłata zostanie przeznaczona na gospodarkę zasobami mieszkaniowymi, będzie objęta ww. zwolnieniem podatkowym?
1. Czy dochód uzyskiwany przez Wspólnotę z tytułu: a) zaliczek uiszczonych przez właścicieli lokali użytkowych, b) zaliczek uiszczanych przez współwłaścicieli lokalu garażowego, którzy korzystają z miejsca postojowego, w związku z korzystaniem z innego lokalu niż lokal mieszkalny, - należy kwalifikować jako pochodzący z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i podlegający zwolnieniu na podstawie art. 17
Czy zakupione prawo do korzystania z naziemnego miejsca postojowego jest środkiem trwałym, czy kosztem podatkowym w momencie poniesienia tego kosztu?