W zakresie skutków podatkowych nabycia działek w drodze licytacji komorniczych.
Skoro nieruchomość zabudowana budynkiem jest wykorzystywana przez Dłużniczkę do prowadzonej przez Nią działalności, to należy stwierdzić, że to Ona w sensie ekonomicznym jest właścicielem tej nieruchomości i to Ona dokona w efekcie dostawy nieruchomości – przeniesienia prawa do rozporządzania nią jak właściciel. Stan własnościowy sprzedawanej nieruchomości, czy też uprawnienia do rozporządzania nieruchomością
Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży lokalu, którego właścicielem w chwili sprzedaży będzie Dłużnik, ale dokonał on dostawy tego lokalu w wykonaniu umowy deweloperskiej na rzecz osoby trzeciej, i która wobec powyższego włada lokalem „jak właściciel”, Wnioskodawca wystąpi jako płatnik podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 18 ustawy wobec Dłużnika, czy wobec osoby trzeciej władającej lokalem
Możliwość skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie nieruchomości z licytacji komorniczej.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości na licytacji komorniczej po cenie wyższej od wartości rynkowej.
W odniesieniu do należącej do majątku wspólnego małżonków Nieruchomości, która była do momentu sprzedaży składnikiem majątku w działalności gospodarczej prowadzonej przez Pani męża, odpłatne zbycie będzie stanowić, zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w całości przychód uzyskany z pozarolniczej działalności gospodarczej, podlegający opodatkowaniu tylko u Pani
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości, z której całość zysku zostanie przekazana przez Wnioskodawcę jako administratora hipoteki na rzecz wierzyciela hipotecznego.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Skutki podatkowe nabycia nieruchomości w drodze postanowienia sądu.
w zakresie skutków podatkowych przysądzenia prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem w drodze licytacji komorniczej.
Nie ma podstaw by Współwłaścicieli, których udziały będą licytowane uznać za osoby, które z tytułu planowanej sprzedaży nie będą działały w charakterze podatnika o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy. Brak jest przesłanek, by w kontekście sprzedaży licytacyjnej działki zabudowanej nr X. mówić o sprzedaży majątku prywatnego wykorzystywanego przez cały okres posiadana co celów prywatnych osobistych Współwłaścicieli
Z tytułu transakcji sprzedaży nieruchomości dłużnik będzie występował w charakterze podatnika prowadzącego działalność gospodarczą. Czynność ta będzie zatem podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Ustalenie podstawy opodatkowania w przypadku nabycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Brak opodatkowania sprzedaży działki zabudowanej, nie działa jak podatnik.
w zakresie skutków podatkowych przysądzenia lokalu mieszkalnego w drodze licytacji komorniczej.
Czy w związku z przejęciem lokalu zgodnie z art. 984 Kodeksu postępowania cywilnego strona nabywająca Wspólnota Mieszkaniowa podlega obowiązkowi opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w przypadku nabycia przez Wnioskodawcę w drodze licytacji komorniczej nieruchomości będącej przedmiotem podziału jego majątku dorobkowego, Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od wartości rynkowej całej nieruchomości czy jedynie od połowy?
W zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości w postępowaniu komorniczym.
w zakresie skutków podatkowych nabycia nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym
w przedmiotowej sprawie postanowienie Sądu o przysądzeniu własności nieruchomości uprawomocniło się 5 lipca 2016 r., co oznacza, że w dniu 5 lipca 2016 r. powstał obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych, w związku z wydaniem ww. postanowienia.
nabycie nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym, na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych kwalifikowane jest tak jak sprzedaż prawa majątkowego i z tej przyczyny podlega temu podatkowi na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
W jaki sposób ustalić podstawę opodatkowania przy nabyciu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w postępowaniu egzekucyjnym?
Czy sprzedaż nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?