Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy zasądzonego wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, w związku z niezgodnym z prawem rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia.
skutki podatkowe w związku z otrzymanym wynagrodzeniem za czas pozostawania bez pracy
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania otrzymanego świadczenia.
Czy płatnik prawidłowo dokonał naliczenia podatku dochodowego w wysokości 18% od wypłaconego pracownikowi zasadzonego wyrokiem sądu odszkodowania, czy też należało zastosować w zaistniałej sytuacji zwolnienie do ww. wypłaty i dokonać wypłaty w pełnej kwocie wskazanej w wyroku?
1) Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych zakład pracy, o którym mowa w art. 31 ustawy, będzie zobligowany do obliczenia, pobrania oraz uiszczenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania w wysokości w sumie 45 000 zł (z jednoczesną zmianą podstawy rozwiązania stosunku pracy na porozumienie stron), traktując go jako przychód, o którym mowa w art
Czy zgodnie z art. 31 w związku z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, z późn. zm.) Wnioskodawca zobowiązany był do potrącenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłaconego pracownikowi odszkodowania zasądzonego przez Sąd na podstawie art. 183d Kodeksu pracy?
Czy Wnioskodawca uprawiony będzie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń wypłacanych pracownikom związanym z Działem Soków za okresy poprzedzające dzień, w którym dojdzie do aportu?
Obowiązek obliczenia i poboru zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconego pracownikowi odszkodowania z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu i odsetek ustawowych oraz odsetek skapitalizowanych naliczonych od odszkodowania z tytułu naruszenia zasady równego traktowania w zatrudnieniu i od odsetek liczonych od odsetek skapitalizowanych.
Czy Wnioskodawczyni, z tytułu otrzymanego odszkodowania, zasądzonego przez Sąd, za szkodę, wyrządzoną przez pracodawcę jest uprawniona do uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego zgodnie z treścią art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, czy jest obowiązana do opłacania podatku dochodowego od otrzymanego odszkodowania wynikającego z treści wyroku Sądu
Odszkodowanie wypłacone Wnioskodawcy z tytułu nierównego traktowania w zatrudnieniu w zakresie wynagradzania (art. 18(3c) w zw. z art. 18(3d) Kodeksu pracy) korzysta ze zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Koszt badania okulistycznego poniesiony przez Wnioskodawcę nie stanowi przychodu pracownika w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych natomiast refundacja poniesionych i udokumentowanych przez pracownika kosztów zakupu okularów korygujących wzrok, szkieł okulistycznych do posiadanych już okularów i szkieł kontaktowych stanowi dodatkowe świadczenie na rzecz pracowników, a
Czy usługa medyczna w zakresie medycyny pracy wykonana na rzecz jednego pacjenta, w skład której wchodzą badania diagnostyczne, usługi lekarzy specjalistów, usługi techników RTG, techników laboratoryjnych, którą świadczy Wnioskodawca, powinna być traktowana dla celów podatku od towarów i usług, jako jedna usługa kompleksowa, podlegająca opodatkowaniu według jednej stawki właściwej (zwolnienia) i wykazywana
Czy odszkodowanie z tytułu rozwiązania umowy o pracę w trybie art. 55 § 11 Kodeksu pracy jest zwolnione z opodatkowania?
Zwolnienie przedmiotowe (wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy).
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów zakupu okularów lub szkieł do posiadanych już okularów.
Zwolnienie przedmiotowe (wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy.
Zwolnienie z opodatkowania odszkodowania wypłaconego w związku z rozwiązaniem umowy o pracę w trybie art. 55 § 11 Kodeksu pracy.
Czy zasądzone wyrokiem Sądu na rzecz powódki świadczenia pieniężne są zwolnione w całości od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie w zakresie zwolnienia przedmiotowego.