Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat serwisowych w pełnej wysokości.
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług oraz artykułów wymienionych w opisie stanu faktycznego, udokumentowanych raportami wydatków i paragonami fiskalnymi, albo odpowiednio biletami mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka może zaliczać przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania
Czy w związku z wydaniem 8 listopada 2013 r. interpretacji ogólnej Ministra Finansów sygn. ..., w latach 2011-2012 Spółka nie miała obowiązku uwzględniać wydatków z tytułu czynszu najmu tych samochodów w limicie kilometrówki, a skoro je uwzględniała, może dokonać odpowiednich przeliczeń ustalających prawidłowe koszty uzyskania i dokonać korekt zeznań rocznych za lata 2011 i 2012?
1. Czy koszt wynajmu samochodów osobowych powinien być uznany za koszt używania samochodu w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 u.p.d.o.p. a w konsekwencji będą mogły zostać zaliczone do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki?2. Czy też koszty te będą mogły być traktowane jako koszty uzyskania przychodów na zasadach ogólnych zgodnie z art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p.?
1. Czy Spółka ponosząc opłaty z tytułu czynszu wynajmu samochodów osobowych ma prawo uznać za koszty uzyskania czynsz dzierżawy, bez stosowania tzw. kilometrówki z uwagi na takt, że jest to umowa tożsama z leasingiem? 2. Czy Spółka w ramach umowy serwisowej ma prawo zaliczyć do kosztu całość opłat za usługę, również bez stosowania kilometrowi ?
Czy w opisanym stanie faktycznym koszt wynajmu samochodu osobowego w postaci czynszu najmu powinien być uznawany za koszt używania samochodu, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będzie mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w ograniczonej wysokości, tj. do limitu wynikającego z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu
Czy koszty czynszu wynajmu samochodów osobowych powinny być uznawane za koszty używania samochodów w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 u.p.d.o.p.?
Czy koszty czynszu wynajmu samochodów osobowych powinny być uznawane za koszty używania samochodów w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 u.p.d.o.p.?
Czy koszt wynajmu samochodu osobowego będzie w całości kosztem uzyskania przychodu dla Spółki, czy też będzie wliczał się do kosztów podatkowych do wysokości limitu, wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy Spółka postępuje prawidłowo, nie zaliczając do "kosztów używania" wynajętych samochodów osobowych wydatków z tytułu najmu tych samochodów? Tym samym Spółka nie limituje tych kosztów na podstawie kilometrówki, tylko zalicza do kosztów uzyskania przychodów w pełnej wysokości?
Czy wartość kwoty czynszu należy rozliczać zgodnie z art. 22 ustawy z ograniczeniami wynikającymi z art. 23 ust.1 pkt 46 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14.176 z późniejszymi zmianami)?
Stwierdzić należy, że w przedmiotowej sprawie mają zastosowanie ograniczenia zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o pdop. Spółka może zatem zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione i udokumentowane wydatki związane z wynajmem i eksploatacją samochodów osobowych (np. koszty paliwa, napraw, parkingów, autostrad, w tym również i koszty najmu), jednakże wyłącznie do wysokości limitu, który
Czy koszty wynajmu karetki powinny być zaliczane do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki w oparciu o art. 16 ust.1 pkt 51 ustawy o pdop?
Czy opłacany przez Spółkę czynsz najmu samochodu osobowego, wykorzystywanego przez pracownika Spółki do działalności gospodarczej prowadzonej przez Spółkę na terytorium Turcji, będzie dla Spółki stanowił koszt uzyskania przychodu w całości na zasadzie określonej w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, bez obowiązku sporządzania ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy koszty wynajmu samochodów osobowych (czynsz najmu) oraz pozostałe koszty dotyczące tych samochodów (np. paliwo, autostrady, parkingi) mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów w całości bez względu na limit, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na rzecz pracowników z tytułu używania przez nich prywatnych samochodów na potrzeby Spółki.
W przypadku najmu samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesione i udokumentowane wydatki z tytułu czynszu za najem samochodu - jednak wyłącznie do wysokości nie wyższej niż odpowiadająca kwocie wynikającej z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, określonej
Czy koszt wynajmu samochodu będzie w całości kosztem uzyskania przychodu, czy będzie wliczał się do kosztów podatkowych do wysokości limitu wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z wynajęciem samochodu w podróży służbowej zagranicznej
Czy w związku z planowaną umową, koszty wynajmu samochodów osobowych powinny zostać uznane za koszty używania samochodów w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki?
Czy wydatki związane z wynajmem i eksploatacją samochodu osobowego (koszty paliwa, parkingów, myjni, napraw) poniesione w celu realizacji zadań w trakcie odbywania zagranicznej podróży służbowej są kosztem uzyskania przychodu dla Spółki w pełnej wysokości, czy istnieje w tym przypadku obowiązek porównywania poniesionych wydatków do limitu przemnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu
Czy czynsz najmu samochodu osobowego, wykorzystywanego dla potrzeb prowadzonej działalności i niestanowiącego składnika majątku Spółki należy do kosztów jego używania, które w ograniczonej przepisami (art. 16 ust. 1 pkt 51) wysokości mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?
Czy opłata za dzierżawę samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności gospodarczej stanowi w całości koszt uzyskania przychodu, czy na zasadzie art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będzie mogła być zaliczona do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki?