Rozpoznanie przychodów podatkowych/kosztów uzyskania przychodów związanych z transakcjami kupna-sprzedaży waluty w ramach działalności kantorowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia obrotu z tytułu świadczenia usług wymiany walut.
Czy przy prowadzeniu działalności kantorowej opierającej się wyłącznie na pośrednictwie przy sprzedaży walut - obrotem dla celów podatku VAT jest wyłącznie uzyskana marża (tj. cena sprzedaży waluty pomniejszona o koszty jej zakupu) zrealizowana przez Spółkę w przyjętym okresie rozliczeniowym, czy też całość obrotu zrealizowanego przez Spółkę na sprzedaży (tj. cała kwota należna od nabywcy)?
Czy obrót z tytułu pośrednictwa przy sprzedaży walut ma wpływ na stosowaną przez Spółkę strukturę, tj. czy zastosowanie ma w analizowanym przypadku art. 90 ust. 5 i 6 ustawy?
Jakie zasady winny być stosowane dla celów ustalenia zapisów w deklaracji VAT-7, tj. obrót jako prowizja (wynik ze sprzedaży walut) czy obrót jako wartość sprzedanej i zakupionej waluty?
Czy obrotem w zakresie świadczenia usług wymiany walut będzie wynik na transakcji kupna-sprzedaży waluty, czyli wypracowana marża w danym okresie, czy też cała kwota należna uzyskana od nabywcy (tak jak było to dotychczas rozliczane)?
Określenie podstawy opodatkowania przy prowadzeniu działalności polegającej na pośrednictwie w sprzedaży i kupnie walut.
Czy dochód uzyskany z rozliczenia transakcji wymiany walut w kantorach wymiany walut stanowi dochód do opodatkowania i z jakiego źródła?