Ustalenie czy nakłady finansowe ponoszone przez Spółkę na mocy aneksu podpisanego z Wynajmującym będą stanowiły w Spółce inwestycje w obcy środek trwały i amortyzowane 10 lat.
Czynność wniesienia przez Gminę wierzytelności aportem do Spółki w zamian za objęcie udziałów w jej podwyższonym kapitale nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji.
Ustalenie, czy Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodu jako odpisy amortyzacyjne od inwestycji w obcym środku trwałym wydatki na Prace Adaptacyjne oraz czy Spółka będzie mogła zaliczać do kosztów uzyskania przychodu wydatki na zakup mebli i innych elementów wyposażenia lokali, wykorzystywanych do świadczenia usług najmu krótkoterminowego.
Czy koszty przeprowadzonych prac wykończeniowych będą stanowiły dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu rozliczane w dacie ich poniesienia zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Dotyczy ustalenia czy wydatki poniesione przez Korzystającego na relokację i podłączenie maszyn używanych na podstawie umowy użyczenia stanowią inwestycję w obcym środku trwałym oraz czy wydatki poniesione przez Korzystającego na relokację i podłączenie maszyn używanych na podstawie umowy użyczenia – podlegają amortyzacji u Korzystającego czy też są potrącalne w dacie ich poniesienia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem nakładów na Inwestycje (obcy środek trwały), ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. aportu, prawo do odliczenia podatku od wydatków na wytworzenie nakładów poczynionych na Inwestycję.
Opodatkowanie czynności wniesienia aportem nakładów na Inwestycje (obcy środek trwały), ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. aportu, prawa do odliczenia podatku od wydatków na wytworzenie nakładów poczynionych na Inwestycję.
1. Czy przedmiotem planowanej transakcji dotyczącej zbycia działalności w zakresie Wsparcia IT będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa (dalej jako: „ZCP”) w rozumieniu (…) art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP. (cześć pytania oznaczonego we wniosku Nr 1) 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca, czy w przypadku wystąpienia dodatniej różnicy pomiędzy określoną ceną zakupu ZCP (obejmującą, m.in.
Ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego: • w związku ze zmianą przeznaczenia zakupionej nieruchomości (o wartości przekraczającej 15.000 zł), • od faktur dotyczących remontu i adaptacji zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł), • od faktur dotyczących wyposażenia zakupionej nieruchomości (wartość wydatków nieprzekraczająca 15.000 zł).
Kwalifikacja wydatków poniesionych przez Spółkę na adaptację lokalu usługowego.
W odniesieniu do ponoszonych wydatków na budowę lub przebudowę dróg publicznych/ciągów komunikacyjnych na działkach gruntu będących własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego w związku z realizacją inwestycji, będzie miała zastosowanie generalna zasada wynikająca z art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w myśl której, koszty uzyskania przychodów, inne niż
Ustalenie wartości początkowej nieruchomości nabytej w darowiźnie i wniesionej aportem do spółki jawnej. Możliwość kontynuacji amortyzacji inwestycji w obcym środku trwałym oraz środków trwałych nabytych przez spółkę jawną. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zmiany umowy.
Powstanie przychodu i określenie jego wartości oraz obowiązku informacyjnego.
1. Czy poniesione przez Wnioskodawcę koszty związane z remontem generalnym Lokalu, wymienione w stanie faktycznym opisanym we wniosku mogą zostać uwzględnione do KUP z tytułu najmu Lokalu? 2. Czy Wnioskodawca może ująć wszystkie dochody opisane we wniosku o interpretację (tj. dochód z najmu oraz dochód ze stosunku pracy) osiągnięte w bieżącym roku kalendarzowym w jednej deklaracji podatkowej (PIT-36
możliwość uznania za inwestycję w obcym środku trwałym nakładów poniesionych przez Spółkę cywilną na nieruchomość stanowiącą własność wspólników Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od tych nakładów (pytanie Nr 1 i Nr 2) oraz skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości (pytanie Nr 3)
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wydatków zaliczonych do inwestycji w obcym środku trwałym oraz do samodzielnych środków trwałych, które pokryte są w całości otrzymaną kwotą kontrybucji od Wynajmującego.
Interpretacja w zakresie prawidłowości rozpoznania przychodu podatkowego z tytułu otrzymania od Wynajmującego kwoty Kontrybucji jako przychodu z tytułu sprzedaży nakładów poniesionych na inwestycje w obcym środku trwałym.
Skoro jak wykazano uprzednio Wnioskodawczyni posiada udział we współwłasności nieruchomości budynków, to ponoszone przez nią wydatki jako współwłaściciela nieruchomości wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej na podstawie umowy użyczenia z pozostałymi współwłaścicielami, nie stanowią inwestycji w obcym środku trwałym/w obcych środkach trwałych w rozumieniu art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy
Czy właściwe jest traktowanie wydatków poniesionych na przebudowę, rozbudowę, nadbudowę i zmianę sposobu użytkowania istniejących budynków jako inwestycji w obcym środku trwałym i amortyzowanie jej zgodnie z przepisem art. 16j ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy w odniesieniu do wydatków związanych z remontem arkad oraz remontem fontanny, ujmowanych bilansowo przez okres trwania Umowy dzierżawy prawidłowym rozwiązaniem jest tożsame ich identyfikowanie dla celów podatkowych? 2. Czy właściwe jest traktowanie wydatków poniesionych na modernizację fontanny jako inwestycji w obcym środku trwałym i amortyzowanie jej zgodnie z przepisem art. 16j ust. 4 pkt
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziałów we współwłasności działek.
Czy wydatki poniesione przez Spółkę cywilną na przebudowę przedmiotowych budynków stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych potrącalne w dacie ich poniesienia?