Wynagrodzenie wypłacane radcy prawnemu po ustaniu stosunku pracy z tytułu zasądzonych i wyegzekwowanych kosztów zastępstwa procesowego.
Brak możliwości skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej przy braku posiadania dokumentów stwierdzających poniesienie wydatków i wystawionych na wnioskodawcę.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Stwierdzić należy, iż skoro z chwilą śmierci pożyczkobiorcy (pracownika) część pożyczki udzielona z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych podlega na mocy regulaminu umorzeniu, to nie skutkuje to dla innych spadkobierców pożyczkobiorcy powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Wobec czego Wnioskodawca nie ma obowiązku sporządzenia informacji PIT-8C
Czy wartość umorzonych lub przedawnionych zobowiązań z tytułu należności za najem komunalnych lokali mieszkalnych stanowi przychód dla dłużnika (osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i czy powinien być wykazany przez Wnioskodawcę w informacji PIT-8C.
Na którą osobę powinna być wystawiona informacja PIT w sytuacji opisanej we wniosku oraz w przypadku identycznym, przy założeniu, że zmarły był osobą samotną?
Czy przychody uzyskiwane przez podatnika ze sprzedaży licencji na wzór użytkowy należy zaliczyć do przychodów z praw majątkowych i zastosować 50% koszty uzyskania przychodu?W jaki sposób udokumentować uzyskanie powyższego przychodu?
Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa ma obowiązek wystawiania PIT-14 dla członków, którzy: 1. wycofali w związku z zamianą mieszkania wkład mieszkaniowy wniesiony w latach 1978- 1991,2. wycofali wniesiony w latach 2002-2005 wkład mieszkaniowy, dotyczący mieszkań wybudowanych w latach 1977-1978 ?
Zakład pracy odprowadził w 2004 r. za pracownika składkę społeczną, zdrowotną i składkę na ubezpieczenie grupowe PZU. Kwoty te nie zostały potrącone z wynagrodzenia podatnika ani też nie zostały zwrócone przez podatnika w 2004 r. W 2005 r. podatnik dokonał tylko częściowego zwrotu w/w kwot odprowadzonych przez zakład pracy za pracownika. Pytanie dotyczy sposobu sporządzenia przez zakład pracy informacji
jaki jest tryb postępowania w sytuacji, gdy zaległe wynagrodzenie egzekwowane jest za pośrednictwem komornika w wyniku prowadzonego postępowania egzekucyjnego przez pracowników, po wygaśnięciu stosunku pracy ?- czy w tej sytuacji na zakładzie pracy spoczywa obowiązek wystawienia informacji PIT-11, a jeśli tak to w jaki sposób powinna być ona wystawiona ?
Prosimy o wykładnię zapisu art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2001 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U. 134, poz. 1509, z późn. zm.). Czy kwota wycofanego wkładu mieszkaniowego, którą wpisujemy w poz. 31 informacji PIT-14 powinna obejmować pełny zwrócony zgodnie