Wystawienie faktur korygujących w związku ze zmianą stawki podatku VAT oraz brak ujmowania w ewidencji korekty zmniejszającej podatek naliczony.
Kwestia wykazania w ewidencji podatku VAT według wartości wskazanej na fakturach zaliczkowych w związku ze sprzedażą dwóch autobusów turystycznych.
Brak obowiązku oznaczania symbolem GTU usług pośrednictwa handlowego udokumentowanych fakturą na rzecz X.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku oznaczenia GTU 01 w ewidencji VAT dostawy produkowanych wyrobów w postaci: alkoholu etylowego częściowo skażonego, alkoholu etylowego całkowicie skażonego, mieszaniny alkoholu etylowego z innymi substancjami chemicznymi, preparatów biobójczych, koncentratów i płynów do spryskiwaczy.
Obowiązek umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż benzyny alkilatowej, benzyny lotniczej oraz benzyny rajdowej adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” oraz stosowanie w odniesieniu do faktur dokumentujących sprzedaż tych towarów oznaczenia „MPP” w ewidencji podatkowej JPK_V7M
Obowiązek oznaczania w ewidencji sprzedaży oznaczeniem GTU_09 dostaw produktów znajdujących się w Wykazie.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu oraz sposobu dokumentowania i księgowania.
Sposób opodatkowania, udokumentowania i rozliczenia w deklaracji VAT-7 sprzedaży własnych towarów na targowisku Słowacji, które zostały uprzednio przywiezione z terytorium kraju
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy prawidłowo postępuje wystawiając fakturę VAT ze stawką 0% i ewidencjonując ją w rejestrze sprzedaży VAT bez wykazywania tego faktu w deklaracji VAT-7?
Czy w przedstawionym przypadku sprzedaż towarów należy wykazać w ewidencji, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT, za dany okres rozliczeniowy oraz jaką stawkę podatku VAT należałoby zastosować?
Czy istnieje możliwość wystawienia duplikatu faktury korygującej oraz obniżenia podatku należnego wynikającego z duplikatu tej faktury?
Czy opisane postępowanie w zakresie prowadzenia ewidencji, dokumentacji i rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług jest prawidłowe w świetle obowiązujących przepisów.
Jak należy ewidencjonować wartość sprzedaży usługi najmu przez małżonków będących odrębnymi podatnikami VAT ?
Opodatkowanie dostaw dokonanych w Wolnym Obszarze Celnym a dotyczących towarów wprowadzanych tam z terenu Unii i po rozszerzeniu oraz krajów trzecich przed dniem 1 maja 2004 r. tj. przed wejściem w życie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Zapytanie podatnika dotyczy następujących kwestii: 1. prawa do rozliczenia podatku naliczonego nagromadzonego w deklaracji VAT-7 w przypadku wykonywania czynności zwolnionych od podatku i rozpoczęcia wykonywania czynności opdatkowanych, 2. sposobu rozliczenia podatku naliczonego przy zakupach stanowiących koszt utrzymania budynku wykorzystywanego do świadczenia usług zwolnionych i opodatkowanych, 3
Spółka cywilna prowadząc w 2003 r. działalność w zakresie świadczenia usług stomatologicznych, sprzedaży artykułów stomatologicznych oraz wynajmu pomieszczeń, była zwolniona z mocy przepisu § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. nr 234, poz. 1971 ze zm.), od obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego od towarów
Jakie są prawidłowe zasady ujmowania w ewidencji sprzedaży oraz deklaracji VAT-7 wartości sprzedaży oraz kwot podatku należnego?