Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy niespłacone i nieprzedawnione zobowiązania podatkowe wobec udziałowca, będą stanowić dla Spółki przychód podatkowy w dniu zakończenia likwidacji i wykreślenia spółki z rejestru KRS
Czy dla celów określenia wysokości dochodu (straty) z działalności gospodarczej osiągniętego z realizacji nowej inwestycji określonej w DoW nr 1 oraz w planowanej do pozyskania nowej decyzji o wsparciu, Spółka może (będzie mogła) prowadzić jedną wspólną ewidencję dla działalności podlegającej zwolnieniu z podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzonej na podstawie posiadanych w danym okresie decyzji
Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podatkowy powodujący powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie, z którym opisany Projekt spełnia przesłanki działalności badawczo-rozwojowej z art. 4a pkt 26 updop w zw. z pkt 28 updop; - Czy poniesione przez Wnioskodawcę, na rzecz pracowników zaangażowanych w realizację Projektu, koszty pracownicze opisane w stanie faktycznym oraz pozostałe koszty, w tym zwłaszcza koszty materiałów i surowców, stanowią koszty
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Czy w związku z przystąpieniem przez Wnioskodawcę do spółki komandytowej, wniesienie przez niego do tej spółki komandytowej przedsiębiorstwa Zainteresowanego, będącego osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
wartość początkową będzie stanowiła cena nabycia kamienicy wynikająca z aktu notarialnego powiększona o wartość wszystkich nakładów (remontowo-modernizacyjno-adaptacyjnych), które miały miejsce przed wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych na podstawie posiadanych dokumentów. Przy ustalaniu wartości początkowej będzie miał zastosowanie art. 22g ust. 11 ww. ustawy stanowiący, iż w razie gdy składnik
uwzględniając brzmienie art. 16 ust. 2a pkt 2 lit a UPOOP, jest uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu rezerwy celowej utworzonej na pokrycie danej ekspozycji kredytowej w sytuacji, w której wobec podmiotu mającego siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostały spełnione przesłanki nieściągalności wierzytelności poprzez: wykreślenie z ewidencji działalności gospodarczej
Czy w okresie od 1 stycznia 2005 r. do 31 grudnia 2005 r. prawidłowe było prowadzenie wspólnej działalności gospodarczej, jednej ewidencji księgowej i podatkowej oraz składanie dwóch odrębnych deklaracji PIT 5L z wykazywanymi po połowie przychodami, kosztami i dochodami. Czy też należało złożyć odrębne deklaracje podatkowe, każdy z tytułu swojej działalności, w której małżonka podatnika obowiązana
Czy w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa jako wkładu do spółki jawnej powstanie zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej środków trwałych ( prawa wieczystego użytkowania, budynku ) nabytych nieodpłatnie mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów ?
Czy w związku z wykreśleniem małżonki z ewidencji działalności gospodarczej, do której została wpisana pod wspólnym numerem z mężem, na gruncie przepisów dot. podatku od towarów i usług, małżonkowie zobowiązani są do sporządzenia remanentu likwidacyjnego, ewentualnie opodatkowania remanentu likwidacyjnego podatkiem od towarów i usług oraz zapłaty innego podatku?
Podatnik zwrócił się z pytaniem czy po dokonaniu odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej może być ona prowadzona dalej na dotychczasowych zasadach mimo braku zmiany w formie organizacyjnej prowadzonej działalności gospodarczej ?
Dotyczy prowadzenia działalności gospodarczej przez małżeństwo bez zawierania spółki cywilnej na podstawie odrębnych wpisów do ewidencji działalności gospodarczej.