Dochód przeznaczony na dokonanie wpłat na PFRON i odpowiadający równowartości dokonanych wpłat, jest/będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, ponieważ wydatek ten jest w całości finansowany z dotacji pochodzącej z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, która korzysta ze zwolnienia z CIT na podstawie art. 17 ust. pkt 47 ustawy o CIT.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu udziału w spółce jawnej będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczania podatku VAT naliczonego w stosunku do realizowanego na potrzeby działalności statutowej przedsięwzięcia opisanego we wniosku.
Brak prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakup samochodów elektrycznych.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją przedsięwzięcia pn. „…” oraz możliwości zastosowania sposobu określenia proporcji wskazanego w art. 86 ust. 2c pkt 3 ustawy.
Opodatkowanie wpływów uzyskiwanych przez Wspólnotę Gruntową zarządzaną przez Spółkę i obowiązek składania corocznie deklaracji CIT-8 do właściwego urzędu skarbowego
Czy Wnioskodawca ma prawo do odliczenia strat podatkowych od dochodu na zasadach określonych w art. 7 ust. 5 ustawy podatkowej, - Czy Wnioskodawca ma obowiązek ustalenia i odprowadzenia podatku dochodowego, jeżeli dochód z tytułu wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów opłat PEFRON, odsetek budżetowych, itp. mieści się w kwocie dochodu podatkowego, od którego zgodnie z obowiązującymi przepisami
kwalifikacja do kup wydatków ponoszonych w związku z działaniami prowadzonymi w celu zwiększenia liczby zawartych umów dzierżawy Terminali spółki zależnej A prowadzących do zwiększenia przychodów i zysków spółki zależnej A, a w efekcie zwiększenia ceny sprzedaży akcji A
Zobowiązania podatkowe podmiotów prowadzących działalność określoną w art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji poniesienia straty podatkowej, stwierdzenie nadpłaty.
Mając na uwadze, że SPZOZ korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 wykazał stratę podatkową oraz że poniesione wydatki niestatutowe (tj. składek na PFRON, kar, kosztów sądowych, odsetek budżetowych, kosztów reprezentacji oraz zasądzonych rent) finansowane są z bieżących przychodów, a nie z dochodów przeznaczonych na cele statutowe z poprzednich lat wydatkowanych na inne cele SPZOZ nie ma obowiązku
ustalenie wartości początkowej (ceny nabycia) środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, których zakupy dotyczą działalności statutowej - usług kulturalnych, zwolnionych z VAT
Obowiązek odliczania podatku naliczonego od dokonywanych zakupów z zastosowaniem współczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
prawo do odliczenia podatku naliczonego bez obowiązku stosowania prewspółczynnika, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy oraz- sposob odliczania podatku naliczonego przy zastosowaniu opisanej we wniosku metody kalkulacji.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, dochodu Uczelni przeznaczonego, zgodnie ze zmienionym Statutem, na dofinansowanie lub finansowanie działalności Spółki celowej oraz innych spółek celowych, jeżeli zostaną utworzone w przyszłości.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, dochodu Uczelni przeznaczonego i wydatkowanego na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup ZCP.
Uznanie prowadzonej przez Muzeum działalności za działalność gospodarczą oraz obowiązku stosowania przez Wnioskodawcę proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy.
Przeznaczenie i wydatkowanie dochodu na pokrycie kosztów reprezentacji, niezaliczanych do kosztów uzyskania przychodów, jako związanych wyłącznie z realizacją celów działalności statutowej Muzeum w zakresie kultury, spełnia warunki zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wydatki na wybudowanie budynku oraz zakup środków trwałych i wyposażenia, które Wnioskodawca zamierza ponieść w celu prowadzenia działalności leczniczej i domu pomocy społecznej, a także działalności oświatowej, przez które to działania Fundacja realizuje swoje cele statutowe, należy uznać, za poniesione na cele zgodne z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. W związku z powyższym, dochód przeznaczony
Podatek od towarów i usług prawa do odliczenia podatku naliczonego z uwzględnieniem przepisu art. 86 ust. 2a ustawy.
Czy przyjmowanie przez Fundację wpłat od rodziców beneficjentów na rachunek bankowy i przekazywanie do odpowiednich placówek oświatowych nie stanowi świadczenia usług podlegającego opodatkowaniu podatkiem VAT